7 правил пошуку роботи після тривалої перерви
Пошук роботи – це стрес для багатьох з нас. Пошук після тривалої перерви – стрес удвічі більший. Тривалою на сьогоднішній день вважається перерва у роботі понад 6 місяців.
Навіть якщо Ваша бездіяльність була вимушеною, а причини її дуже вагомі, наприклад, народження дитини, догляд за хворим родичем або переїзд в іншу місцевість, роботодавці в багатьох випадках занадто критично відносяться до таких кандидатів. Серед кадровиків дуже поширена думка стосовно втрати кваліфікації робітника, якій перебував у довгій відпустці (наприклад, перспективний робітник, який має вищу освіту, досвід роботи 6 років, але перебував у довгій відпустці, прирівнюється до випускника ВНЗ. Звісно, це несправедливо). Але, не дивлячись на труднощі, Ви повинні додати максимум зусиль для того, щоб все ж таки знайти собі нову роботу.
По-перше, будьте впевнені в тому, що перерва в роботі – це не злочин. Не один раз Вашу впевненість будуть намагатися поколивати, але не піддавайтеся негативу.
По-друге, Ви повинні детально продумати причину Вашої тимчасової бездіяльності. Роботодавець негативно відноситься до мам з маленькими дітьми, які ще до всього іншого часто хворіють. Кращий варіант у такому випадку говорити, що за дитиною буде доглядати бабуся. Не краще враження справляють при влаштуванні на роботу колишні бізнесмени. З однієї сторони, вони накопичили великий досвід самостійної роботи, але з іншої, – швидше за все цей досвід був негативним. Адаптуватися у великій компанії таким людям важче, ніж звичайним найманим працівникам. Тому не зізнавайтеся у тому, що займалися власною справою. Зовсім важка ситуація у тих, хто не працював, тому що відпочивав. У цьому випадку спробуйте влаштуватися на любу роботу, бажано по знайомству. Попрацювавши так деякий час, Ви зможете знайти посаду, яка буде Вас повністю задовольняти.
По-третє, уважно передивіться своє резюме. Якщо перерва у роботі була менше року – у даті початку і закінчення роботи не зазначайте місяці – тільки роки. Це допоможе Вам отримати запрошення на співбесіду нарівні з іншими кандидатами. У резюме зазначте отриманий Вами за останній час досвід: можливо, Ви вивчили нову комп’ютерну програму або навчилися краще розуміти людей.
По-четверте, встановіть для себе робочій режим дня. Прокидайтеся в один і той самий час. Кожного дня складайте для себе план роботи. Наприклад: розіслати 20 резюме, зробити 10 дзвінків, відвідати кадрове агентство або піти на співбесіду. Не відхиляйтеся від робочого режиму – так Вам буде набагато легше звикнути до ритму нової роботи.
По-п’яте, попросіть близьку Вам людину, яка працює, провести з Вами невеликий тренінг. Менеджери з персоналу зазвичай задають подібні питання. Складіть список таких запитань (його неважко знайти в Інтернеті). Проведіть домашню співбесіду. Промовивши вголос відповіді на можливі питання, Ви вдосконалите свою ораторську майстерність, а той, хто буде проводити інтерв’ю, вкаже Вам на можливі недоліки у Ваших відповідях. Не відмовляйтеся від запрошень на співбесіди, навіть якщо ця робота Вас не влаштовує – коли Ви дочекаєтеся підходящої вакансії, Ви будете добре підготовлені і повністю впевнені у своїх силах.
По-шосте, зверніть увагу на свій гардероб. Купіть пару ділових костюмів, нове взуття. Дуже важливо мати «свіжий» вигляд. Ця вимога більше відноситься до офісних робітників – Ви будете справляти враження дуже впевненої у собі людини. Кадровий робітник обов’язково це відчує.
Наприкінці, по-сьоме, запасіться терпінням. Якщо за 2 місяці Ваш пошук не був успішним, тимчасово треба занизити свої вимоги. Можливо, варто погодитися на більш низьку заробітну плату – дуже швидко Ви настигнете втрачене. Успіху достигає тільки той, хто щось робить. Вірте у свій успіх, і він обов’язково до Вас прийде!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...