Як знайти першу роботу?
Це питання задає собі кожний випускник вишу, коледжу, технікуму або училища. Пошук першого робочого місця – цікавий і хвилюючий процес, адже, залишаючи стіни навчального закладу, випускник стикається з невизначеністю свого професійного майбутнього.
Процесу пошуку роботи має передувати підготовчий період. Найважливішим на цьому етапі повинна бути реалістична оцінка своїх можливостей, адже роботодавці шукають фахівців, які вже мають досвід роботи. Тому необхідно підготуватися до того, що першою стане робота з невисокою оплатою праці.
Проте не варто себе недооцінювати та дозволяти недосвідченості перешкоджати професійним починанням. Оцініть реально всі свої знання та навички, які ви встигли здобути раніше. Це обов’язково допоможе набути впевненості в собі та знайти першу роботу.
Не менш важливим є чітке усвідомлення та розуміння конкретної галузі, сфери діяльності та спеціалізації, у якій молодий фахівець бажає працювати. Адже навіть на одному підприємстві та сама спеціальність може набувати різного застосування.
Ознайомитися з практичною стороною професії допоможе виробнича практика. Більше того, можливо, саме організація, де відбувалася практика, стане місцем першої роботи. У будь-якому разі відповідальний підхід до практики дасть можливість виявити свої професійні якості, отримати досвід і позитивні рекомендації, які у майбутньому допоможуть знайти роботу в іншому місці.
Не менш важливим моментом підготовчого етапу є вивчення вимог, які висувають роботодавці до кандидатів з обраної спеціальності. Для цього за півроку до початку активного пошуку роботи доцільно переглядати відкриті вакансії. Можливо, для того щоб знайти першу роботу, знадобляться додаткові навички, і на це ще буде час.
На наступному етапі слід зібрати всі необхідні документи: дипломи, грамоти, рекомендаційні листи. Важливим є правильне написання резюме, у якому вказуються професійні якості та навички. Не варто писати про відсутність досвіду роботи, адже проходження виробничої практики – чималий досвід, гідний того, щоб прикрасити резюме молодого фахівця і справити потрібне враження на потенційного роботодавця. Резюме – візитна картка шукача роботи, покликана зацікавити роботодавця. Тому дуже важливо скласти його грамотно.
Якщо кандидатура шукача зацікавила роботодавця, його запросять на співбесіду. Найважливіший етап співбесіди полягає у тому, щоб переконати роботодавця, що ви – саме та кандидатура, яку він шукає. Природно, що роботодавець не буде очікувати від вас знання всіх нюансів роботи, але буде при цьому шукати інші риси індивідуальності, які зможуть продемонструвати, чи здатні ви впоратися з нею. Роботодавець має зрозуміти, що кандидат розуміє характер майбутньої роботи. Допоможе в цьому проведене перед співбесідою невелике розслідування та збір інформації про компанію, її продукцію і послуги, місце на регіональному ринку праці.
Цілеспрямованість, бажання та ретельна підготовка обов’язково допоможуть знайти першу роботу, проявити свої професійні якості та рухатися кар’єрними сходами.
Джерело: Харківський обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...