Тракторист-машиніст
Професія тракторист-машиніст - найпоширеніша, провідна професія серед сільських жителів. Перелічити всі обов’язки тракториста не легко. Для нього протягом цілого року знаходиться справа. У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба – знайти собі надійного помічника в нелегкій селянській праці.
Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом він орач, з причепом – транспортний засіб, з комбайном – збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, качає воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібрано в короткий термін, і тракторист — найактивніший учасник цього процесу.
Загальна характеристика професії тракториста-машиніста
Уміє управляти різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами. Стежить за їхньою технічною справністю та здійснює нескладний ремонт техніки. Виконує оранку, посів, збирання, транспортування врожаю й т.п. Під час роботи спостерігає за показаннями приладів, прислухається до роботи двигуна, стежить за станом машини. У період посівної та збиральної кампанії робочий день не нормований.
Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця
Необхідні фізична сила та витривалість, достатня гострота слуху, гарний об'ємний окомір, точна сенсомоторна реакція, стійкий інтерес до роботи з технікою, технічна спостережливість і кмітливість.
Медичні протипоказання
Робота не рекомендується людям із серцево-судинними захворюваннями, хворобами опорно-рухового апарата (радикуліт, артрит і т.п.), вираженими дефектами органів зору та слуху, нервово-психічними розладами.
Вимоги до професійної підготовки
Потрібні знання з фізики, біології, геометрії теорії машин і механізмів, металознавства, агротехніки й ін. Необхідні знання з призначення та навички використання слюсарних інструментів, уміння збирати та розбирати електроприлади.
Суміжні професії
Автомеханік, водійські професії різних типів, викладач спецкурсу в профтехучилищі.
Професія висококваліфікованого тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва є гарантією працевлаштування, адже потреба в спеціалістах за цією професією незмінна, особливо в сільській місцевості.
Розмір заробітку висококваліфікованого тракториста складає від двох тисяч гривень та більше і залежить від його кваліфікації, а також визначається формою власності та спеціалізацією господарства, де він працює.
Однією з найбільш дієвих форм допомоги тим, хто втратив роботу, або вперше шукає її є професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Адже, здобувши професію, що потрібна на ринку праці, громадянин має змогу працевлаштуватися.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...