Скільки чекати адаптації в новому колективі
Нещодавно найнятий працівник часто запитує себе: «Коли ж дискомфорт поступиться місцем впевненому спокою?» Скоро! Якщо, звичайно, буде дотримано низки умов.
Впевненість в успіху
Насамперед перед виходом на роботу «фрешмену» варто констатувати: «Я буду почуватися не в своїй тарілці, і це нормально». І одразу після цього дати обіцянку бути сміливим і переконати себе, що все вийде.
Кажуть, впевненість в успіху справи – це вже половина реального успіху. Якщо ви – новачок, не дозволяйте собі зневіри та сумнівів. Вас уже вибрали з безлічі кандидатів, отож – ви того варті. Залишилося лише продемонструвати свою компетентність.
Готовність опанувати нове
Нещодавно прийнятого працівника чекає багато незвіданого. Можливо, йому знадобиться освоїти незнайому техніку та нові алгоритми дій.
Спробуйте закликати на допомогу всю здатність до швидкого навчання, про яку згадували в резюме. Радимо уважно слухати більш досвідчених колег і не боятися ставити уточнюючі питання.
Так ви не тільки швидко опануєте необхідні для майбутнього виконання своїх обов’язків навички, а й продемонструєте зацікавленість у результативній праці.
Підхід роботодавця до стажування нових кадрів
З упевненістю можна сказати, що термін адаптації нового співробітника залежить не тільки від нього самого, а й від зацікавленості роботодавця в тому, щоб новачок швидше став «бувалим».
Перші кроки в новій компанії недавній претендент робить або самостійно, або за підтримки старших товаришів. Природно, другий шлях – легший і коротший. Тому закликаємо всіх керівників брати участь в процесі адаптації нових підлеглих і всіляко їх підтримувати.
Доброзичливі колеги
Навіть звична робота видасться безлюдним островом, якщо щоранку вас зустрічають похмурі обличчя. А з офісу, де повно незнайомців, які зовсім не раді бачити ні один одного, ні вас, – і зовсім хочеться втекти.
І в цій ситуації є універсальна порада і для новачків, і для колективу – усміхайтеся. Правду казав Дейл Карнегі: «Усмішка нічого не коштує, але багато дає». Вона найкраще показує, що вам приємно перебувати в компанії іншої людини, і допомагає почуватися комфортно.
При взаємній зацікавленості новачка та колективу адаптація на новому робочому місці триває в середньому один робочий тиждень. А страх перед невідомістю зникає вже на другий або третій день.
Але якщо новий співробітник вирішить замкнутися в собі, а керівництво – застосувати до нього метод «вогню, води і мідних труб», адаптація може затягнутися. У деяких випадках, навіть на місяці...
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6325
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...