Як отримати надбавку до зарплати: 7 порад
Вести переговори про зарплату під час працевлаштування, звичайно, простіше, ніж під час роботи. Але якщо ви не знаєте, як попросити прибавку, що сказати, щоб виглядати переконливо, тоді, можливо, вам допоможуть наступні поради.
Більше відповідальності
Успіх розмови з керівником закладається задовго до того, як ви сядете обговорювати підвищення зарплати. За декілька місяців до цього постарайтеся проявити себе якнайкраще: знайдіть для себе додаткові обов'язки, беріть участь у мозкових штурмах, суміжних проектах. Якщо у вас позмінний графік, то можете попросити змінити розклад з 2/2 на 3/1, 5/2 тощо. Загалом, дивіться ширше на свою роботу.
«Просувайте» себе
Заяви на кшталт: «Фахівці моєї кваліфікації коштують на ринку праці дорожче» на керівництво діють рідко. Більше того, багато хто ще й отримує відповідь: «Ось якщо вас не влаштовує оплата праці в компанії, то йдіть і шукайте собі місце, де платять більше».
Керівники в силу своєї діяльності – люди серйозні та розсудливі, тому приймають до уваги тільки точні цифри, факти та аргументи. Висловіть свої досягнення у вигляді конкретних цифр, відсотків, грошових одиниць. Це допоможе вам при розмові: ви розумієте, скільки коштуєте й чого хочете.
Якщо вам складно сказати керівнику про це усно або у нього немає часу вас вислухати, то висловіть свої досягнення на папері. Прямо по пунктах з цифрами, сумами, назвами конкретних компаній-клієнтів тощо. Тільки не забудьте попередити його, що обґрунтуєте підвищення зарплати у вигляді короткого письмового звіту.
Підготуйте ґрунт
За тиждень до розмови попросіть у керівника хвилинку уваги та розкажіть, що хочете зустрітися і поговорити про свою роботу. Керівник буде знати, що ви прийдете не з порожніми руками. Крім того, ви отримаєте контроль над бесідою ще до її початку! Мати прозорі наміри дуже важливо.
Попрактикуйтеся
Спробуйте провести чорнову бесіду, наприклад поговоріть з другом, подумайте над питаннями, які вам можуть поставити (особливо над незручними), а також над своїми відповідями. Так ви будете виглядати впевненіше.
Налаштуйтеся і не тривожтеся
Прохання про підвищення зарплати – нормальна практика для співробітника, який дійсно виконує свою роботу оперативно й професійно.
Не потрібно посилатися на зовнішні обставини: «Зараз такі ціни, грошей не вистачає» або «сусідньому відділу підняли зарплату – то підніміть і мені». На такий запит ви ризикуєте почути відповідь: «криза не тільки у вас, вона всюди, і всім потрібні гроші. Всі хочуть надбавки. А чому я саме вам повинен підняти зарплату?»
Прохання про підвищення зарплати не повинне викликати сором або страх. Якщо ви дійсно можете пояснити, підкріпивши реальними аргументами, за що гідні заохочення, то шанси отримати надбавку збільшуються.
Виділяйте головне та тримайте цифри в голові
Під час бесіди розповідайте про ті проекти й завдання, в яких ваша участь найбільш помітна. Можете докладніше розповісти про обов'язки і про те, чим ще ви можете бути корисні компанії.
Але не просіть керівника оголосити цифри нової зарплати. Визначтеся, скільки ви хочете отримувати, і назвіть суму самі. Досліджуйте ринок, з'ясуйте вартість фахівця вашого рівня, і якщо теперішня зарплата явно не дотягує, скажіть про це.
Імпровізуйте
Якщо бесіда пішла не так, як хотілося, подумайте, як викрутитися. Майте запасний план. Наприклад, вам дадуть додатковий бонус за виконання якихось завдань або стануть підвищувати зарплату поступово.
У крайньому випадку запитайте, коли можна підійти щодо підвищення ще раз, а також, чи не сплатить компанія навчання, після якого ви зможете претендувати на більше.
Головне – не вважайте розмову битвою, нехай це стане аудитом ваших можливостей і обов'язково призведе до збільшення доходу.
https://www.work.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6325
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...