Знайти роботу після вишу: міф чи реальність?
Давайте поговоримо про нагальну проблему, яка має місце в нашій країні. У нас існує величезна безліч вищих навчальних закладів, але після того, як стyденти чесно відучилися п'ять чи шість років, більшість стикається з однією проблемою - їх не беруть на роботу. В даному випадку і роботодавців можна зрозуміти. Вони не хочуть витрачати додаткові гроші на навчання молодого фахівця, куди простіше знайти вже компетентного професіонала.
Набагато легше влаштуватися на роботу буде тим, хто під час навчання встигав працювати, і напрацював так званий стаж. Але не на кожній спеціальності існує така можливість.
Що ж робити в такому випадку випускникам вишів ?!
По-перше, варто збавити амбіції. Більшість молодих фахівців наївно вважають, що після закінчення навчального закладу їх будуть повсюдно чекати на різних роботах з розпростертими обіймами. Це все мрії. Хоча бувають і такі випадки, але в основному дана робота знайдена через знайомих. За неї, звичайно, варто хапатися. Однак дуже мала та ймовірність, що вас відразу ж після випуску візьмуть на високооплачувану гідну роботу.
По-друге, не слід нехтувати роботами не з вашої професії. Так, можливо, перший час вам доведеться працювати помічником, продавцем або менеджером зі збуту, але вам зараз потрібен хоч якийсь стаж і стабільна заробітна плата. Крім того ви отримаєте безцінний досвід роботи з паперами, спілкування з людьми, ведення переговорів.
По-третє, місце розташування вирішує все. Намагайтеся шукати роботу ближче з будинком, так як після вишу перший час у вас буде адаптація до нового порядку, а якщо доведеться витрачати по кілька годин, щоб дістатися на роботу, то це точно негативно позначиться на вашому здоров'ї. Плюс величезна частина зарплати буде витрачатися на дорогу. Куди простіше влаштуватися на роботу ближче, але з більш «чистою» на виході зарплатою.
За винятком вищесказаного можна звернутися за допомогою при працевлаштуванні в колишній виш, існують спеціальні програми працевлаштування і ярмарки вакансій; можливо, вам пощастить, і ви відразу почнете свою роботу в місці, яке вам подобається. Головне не впадати у відчай, вірити в свої сили, не бояться труднощів на своєму шляху і постійно перебувати в пошуках себе і ідеальної роботи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...