Навіщо заповнювати анкету, якщо є резюме?
Приходячи на співбесіду, багато претендентів чують від HR- менеджерів прохання на додаток до резюме заповнити ще і анкету. Нерідко це стає справжнім каменем спотикання і навіть викликає конфлікти кандидатів з рекрутерами. Навіщо, мовляв, витрачати час за зайві папери, якщо все вже описано в резюме?
У більшості випадків пропонована менеджерами по персоналу анкета і справді частково дублює резюме - як правило, в ній містяться питання про освіту претендента, його досвід роботи, знання і навички. Проте рекрутери недаремно витрачають свій і ваш час, адже правильно складена анкета допомагає їм отримати саме такі відомості про кандидата, які їх цікавлять.
До того ж досвідчений HR- менеджер цілком може оцінити вас вже по тому, як саме ви заповнюєте анкету. Швидко або повільно? Детально або у загальних рисах? Наприклад, якщо претендента попросили відповісти на усі питання, а він відповів лише на частину, його цілком можуть визнати необов'язковою людиною, що ігнорує прохання колег і доручення начальства. Якщо кандидат заповнює анкету більше години, рекрутер засумнівається в його "високій працездатності і умінні працювати в стислі терміни". Нарешті, анкета наочно демонструє рівень грамотності кандидата (для деяких посад це особливо актуально), адже її, на відміну від резюме, не можна перевірити за допомогою текстового редактора.
Деякі компанії включають в анкету ще і питання про мотивацію претендента (наприклад, пропонують розставити ті, що у порядку значущості становлять компенсаційного пакету і так далі). Відповідати на них треба чесно, але коротко, - розгорнуту відповідь дасте на співбесіді.
Іншими словами, анкетування - це один зі значимих методів підбору персоналу. Природно, кандидат, що виражає незгоду у відповідь на прохання заповнити анкету, відразу втрачає очки в очах HR- менеджера. Особливо якщо при цьому він поводиться агресивно ("Яка анкета? Ось моє резюме, я розмовлятиму тільки з директором"!) - такого кандидата, швидше за все, просто не запросять до співбесіди.
Так що рекомендуємо вам не квапитися відмовляти фахівцеві з підбору персоналу в заповненні простої форми. Потратьте п'ятнадцять хвилин - і у вас з'явиться зайвий шанс на успішне працевлаштування.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...