Топ-5 професій майбутнього
Не найпростіша економічна і політична ситуація в світі свідчить про те, що найближчим часом істотних змін на ринку праці не варто очікувати. Але молодь, не дивлячись ні на що, буде отримувати вищу освіту. Очевидно, що отримувати спеціальність треба обов'язково в тій області, де в людини максимальні можливості або у сфері своїх основних інтересів. Експерти стверджують, що молоді люди дуже чітко «вгадують» професійні тренди - спеціальності, які в майбутньому стануть найбільш затребуваними в суспільстві. І, ставши дорослими, вони самі формують попит на них. Так, в 1920-ті це були вчителі та техніки, в 70-ті - лікарі та водії, в 90-ті - бізнесмени та силовики, в нульові - силовики та професії постіндустріального світу.
У сучасному світі вибір професії вже не настільки актуальний, оскільки активно мінливий світ заохочує зміну професії або використання її в новому трансформованому вигляді на будь-якому життєвому етапі. Експерти відзначають, що спеціальності вносять в офіційні переліки професій вже після того, як фахівці-професіонали приходять на ринок.
Вже зараз можна з упевненістю говорити про перспективні напрямки майбутнього, орієнтуючись на досвід країн, які задають темп зростанню науково-технічного прогресу. І це, звичайно ж, індустрія високотехнологічної електроніки. Так як протягом найближчих десятиліть станеться повсюдна комп'ютеризація і все буде розвиватися за допомогою електронних технологій. ТОП-5 професій, які в майбутньому будуть необхідні людству.
1. Архітектор-енергетик
Все почалося з ідеї архітектора з Каліфорнії Мішель Кауфман побудувати будинок, якому не потрібні зовнішні джерела енергії для освітлення та опалення. Її проект mkLotus, це маленький будиночок з однією спальнею. У проекті використовуються сонячні батареї, які розташовані на даху. Зрозуміло, мало просто побудувати будинок, і розмістити сонячні батареї, потрібно вирішувати ще масу поточних завдань, як енергію накопичити, зберегти, і правильно розподілити. Ось тут якраз і необхідні знання фахівця архітектора-енергетика. Для старту кар'єри початківцю знадобиться ступінь з архітектури та екологічного управління. Важливо, що річний дохід архітектора-енергетика, може бути від 45 до 100 тисяч доларів.
2. Спеціаліст з 3D зйомок
Безліч фанатів спорту, вже сьогодні кажуть, що подивившись спортивну подію в тривимірному режимі, вони мають про неї більше уявлення, ніж якби вони побували там і побачили б все своїми очима. У зв'язку з цим можна стверджувати, що тривимірному телебаченню бути. Ситуація виглядає приблизно таким чином: 10 камер встановлених на стадіоні записують, наприклад футбольний матч. Людина, сидячи вдома на дивані, і маючи спеціальний 3d сумісний телевізор, дивиться репортаж. Не потрібно ніякого оператора, людина сама визначає з якого ракурсу дивитися в дану хвилину, а 3d технологія дозволяє вам відчути себе безпосереднім учасником події. Звичайно ця технологія, вимагає професійного підходу, ось тут таки і стане в нагоді фахівець з 3D зйомок. Установка, настройка, і синхронізація, знання складних алгоритмів, і специфіки, роблять цю професію потрібною людям. Маючи потрібну освіту, фахівець у даній сфері може розраховувати на прибуток від 50 до 150 тисяч доларів.
3. Незалежний дизайнер відеоігор
Незалежність - головний фактор креативності. Велика кількість винаходів, які стали невід'ємною частиною сучасного життя, народжувалися в умах простих інженерів. Загалом, від незалежного дизайнера з відеоігор чекають саме цього, якомога більше свіжих і креативних ідей. Крім навичок програмування, від фахівця потрібна наявність художнього смаку, і власне вміння робити відеоігри. Величезна кількість різноманітних шкіл, пропонують свої послуги з навчання візуальному програмуванню. Річний дохід хорошого геймкреатора, може стартувати з 62 тисяч доларів на рік.
4. Дослідник вітру
Суть даної роботи досить проста: там, де майже цілий рік є вітер, повинна бути і вітрова електростанція. Це, знову ж таки, пов'язано з прагненням багатьох країн світу отримувати екологічно чисту енергію. Закінчивши вуз, і отримавши роботу дослідника вітру, можна розраховувати на дохід від 35 до 55 тисяч доларів на рік.
5. Фахівець з виробництва аерокосмічних судів з вуглецевого волокна
Людство стоїть на порозі будівництва суден нового покоління. Сучасні легкі та міцні матеріали на основі вуглецевого волокна, такі як карбон, давно використовуються у виробництві різних предметів, від гоночних болідів Формули-1, до рибальських вудилищ. З відкриттям унікальних властивостей подібних матеріалів, інженери всього світу звернули на них свою пильну увагу. Зокрема, американська компанія XCOR, в перспективі, мріє створити легке і дешеве повітряне судно, здатне доставляти в космос відчайдушних туристів. Зараз багато компаній ведуть розробки в подібних областях, і, відповідно, є дефіцит фахівців у галузі цих розробок.
Поки, на жаль, не існує вузів, які готують інженерів здатних створювати аерокосмічні суди з вуглецевого волокна і компанії самі навчають персонал. На початковому етапі фахівець у даній галузі може розраховувати на 20 доларів на годину, проте надалі відкриються величезні перспективи, із зростанням попиту на набуті знання.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...