Правда про понаднормові години
В окремих сферах частенько зустрічається переробка. Деякі співробітники примудряються працювати по 70 годин на тиждень, і у них народжується комплекс «мученика, який пишається своєю жертовністю». Але давайте поглянемо правді в очі - переробка нічого вам не дає. Що ж насправді означають понаднормові години?
Ви працюєте безкоштовно
У трудовому законодавстві прописано, що понаднормовою вважається робота за межами робочих годин, тільки якщо вона виконується з ініціативи роботодавця. Тобто, якщо роботодавець попросив вас залишитися після ваших робочих годин, він повинен оплатити їх, а якщо ви самі залишаєтеся, з почуття обов'язку перед улюбленою компанією, ніхто вам нічого не винен.
Крім того, як показує статистика, 80% офісних працівників просто змушені працювати більше своїх годин, і лише кожен десятий «стахановець» отримує оплату за свої години відповідно до закону. Решта згодні працювати ще більше, просто щоб зберегти місце.
Особливо ця тенденція загострюється під час кризи, коли всюди тотальні скорочення, і в кожній другій компанії відчутна атмосфера страху.
Нестійкі та невиправдані очікування
Клієнти та начальники звикають до таких темпів втілення проектів, а співробітникам доводиться щоразу працювати ночами, щоб встигнути. Однак ви можете і не встигнути доробити проект, адже у кожної людини є межа втоми, яку вона може витримати, тому очікування керівництва цілком можуть стати невиправданими, не кажучи вже про те, скільки нервів і свого здоров'я ви витратите на такий проект.
Переробка - це реальна проблема компанії
Працювати по 80-100 годин на тиждень просто нестерпно для людини. Люди не витримують і зрештою йдуть з компанії. А коли такий «перегорілий» співробітник йде, він гарантовано розповідає всім колегам, чому.
Це породжує не тільки велику плинність кадрів, але і створює жахливу репутацію компанії, як фірми, яка виснажує своїх співробітників. Тобто, переробка погано відбивається, як на залученні, так і на утриманні співробітників.
Понаднормова робота - ознака бездарного керівництва
Переробка співробітників означає, що в компанії ні у кого не вистачає духу сказати клієнтам: «Ми занадто поважаємо свою працю та працю своїх співробітників, щоб жертвувати своїм часом і особистим життям, тому ми не згодні на ваші терміни».
Коли компанія не говорить цього, вона втрачає повагу партнерів і рівноправність у відносинах з клієнтами. Відносини господаря та слуги продовжують розвиватися, і понаднормова робота - це тільки перший крок на довгому шляху, на якому компанія зробить все, щоб клієнти були задоволені.
Понаднормові години - ознака поганого управління проектом
Коли співробітники працюють над проектом пізно вночі, щоб встигнути до дедлайну, це означає, що:
Було відомо заздалегідь, що вони будуть працювати понаднормово, і цього очікували.
Було невідомо, і ніхто не здогадувався, що доведеться працювати понаднормово.
У будь-якому випадку керівник проекту не залишив достатньо часу, щоб закінчити проект вчасно, і через нього іншим довелося працювати ночами. Напевно, його треба б усунути за це, а вже якщо переробка трапляється кожного разу...
Понаднормові години дорого вам обходяться
Ті години, що ви проводите на роботі, часто б'ють по вашим рідним і близьким. За цей час ви могли б зробити всі хатні справи, і залишити більше часу для розваг і відпочинку з сім'єю.
У кожної людини має бути достатньо часу, щоб виспатися, добре відпочити та мати бажання вранці в понеділок знову йти на роботу.
Комплекс мученика
Багато співробітників з гордістю кажуть: «Як довго ви сиділи після мого відходу?» Або «Я був вдома тільки о десятій». При цьому навколо них витає така аура жертовності! Хочете правди? Вас обдурили.
Компанія не цінує вашого мучеництва, вона просто скористалася вами та вашими комплексами, і в підсумку ви працюєте добровільно.
Насправді ці ваші переробки зовсім не красять вас, ані як особистість, ані як працівника.
Понаднормові години майже не впливають на продуктивність
Як правильно сказав Бен Піератт: «Я вважаю, що коли я працюю понаднормово, єдине, що зростає - це зволікання. Насправді не багато різниці для продуктивності, 80 годин я працюю або 40».
Коли ви втомилися, генерація творчих ідей і, в цілому, ефективність роботи, помітно знижена. У підсумку виконана робота стає важливішою, ніж відмінна робота або навіть просто хороша робота.
Як переробляти правильно?
Понаднормові години - це один із способів перевантажити себе на самому початку кар'єри. Зрозуміло, що новачок намагається довести свою компетенцію і показати себе з кращого боку, але не все так просто.
Так, понаднормові години - це короткий шлях зробити собі ім'я, проте варто дещо запам'ятати: довгі нічні години краще витратити на справи, які вам подобаються, а не тупо залишатися в офісі для роботи, яка вас дратує.
Тобто, якщо ви збираєтеся попрацювати понаднормово, переконайтеся, що ви робите це на своїх умовах. Якщо ж ви відчуваєте, що понаднормові години проходять марно, знайте, що вас вводять в оману, і ви знайдете набагато кращий спосіб витратити свої сили.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...