7 правил пошуку першого робочого місць для випускника вишу
Головний страх випускників, що їх не візьмуть на роботу через відсутність досвіду. Це найпоширеніша обмовка роботодавців. Але насправді у випускника є й переваги. Наприклад, людину набагато простіше навчити чомусь новому, а не переучувати. Якщо у вас немає досвіду роботи, ви не будете порівнювати стан справ у компанії з тією, в якій ви працювали раніше, відповідно, навряд чи з'явиться незадоволеність і прагнення знайти іншу роботу. Співробітники-початківці не можуть претендувати на високу зарплату, а виконувати ту саму роботу, що і більш досвідчені колеги, зможуть досить швидко. Мінуси випускника полягають у тому, що роботодавець ризикує, приймаючи цю людину на роботу, тому що ніхто не знає, чи буде молодий спеціаліст виконувати свої обов'язки на рівні. Невиконання посадових обов'язків часто загрожує матеріальними втратами компанії.
Що повинен зробити випускник, щоб стати фахівцем?
1. Працювати на перспективу.
Не шукайте сьогочасної матеріальної вигоди - краще влаштуватися на роботу за фахом з невеликим окладом і вирости до шановного професіонала, який буде вимагати солідні гонорари, ніж знайти посаду офіціанта з хорошою зарплатою, але без перспективи зростання за своєю спеціальністю. Навіщо вам взагалі потрібен диплом, якщо ви не користуєтеся можливістю працювати за професією, зазначеною у ньому?
2. Набирайтеся досвіду зі студентської лави.
Кожен ВНЗ вимагає проходження практики, однак, це швидше етап навчання, а не робота. Ваше перше робоче місце може бути дуже віддалено пов'язане з пройденою в свій час виробничою практикою. Порада: думайте заздалегідь, чим будете займатися, читайте додаткову літературу, знайдіть компанію, яка спеціалізується на тому, що вас цікавить, спробуйте потрапити в цю компанію в якості практиканта або спостерігача, постарайтеся стати співробітником цієї фірми. Цілком може бути, що прийнявши на роботу в якості «хлопчика на побігеньках», роботодавець вирішить залишити вас для серйозної роботи, коли ви отримаєте на руки диплом про вищу освіту.
3. Продовжуйте свою освіту.
Якщо ви не знайшли роботу відразу, ваші знання поступово забуваються, а прогрес не стоїть на місці. Через рік ви прийдете працевлаштовуватися, і виявиться, що ви просто не в курсі багатьох новинок. Хіба захоче роботодавець взяти такого співробітника на якусь посаду?
4. Не намагайтеся отримати одразу все!
Багато молодих фахівців не розуміють, що вони ще не є професіоналами. Бажання отримати високу посаду та шикарну зарплату, а не досвід роботи і професійне зростання відштовхує роботодавців.
Починайте з нижніх щаблів - чимало керівників зросли з людей, які починали взагалі з некваліфікованої праці. Тільки тоді з вас виросте гарний фахівець і керівник, коли ви будете знати всі нюанси роботи в різних відділах і на різних посадах.
5. Дізнавайтеся заздалегідь про перспективи.
Шукайте компанії, в яких співробітників заохочують можливістю внутрішнього зростання, вибирайте роботодавця з тих організацій і підприємств, що динамічно розвиваються. До речі, саме на таких підприємствах часто з'являються вакансії.
6. Запам'ятайте, що резюме - це перше враження про вас!
Поставтеся до його написання серйозно.
7. В жоному разі не беріть на співбесіду батьків, навіть якщо вони на цьому дуже наполягають!
Нехай переживають за вас в іншому місці. Жоден роботодавець не хоче брати на роботу "маминих синків» і «батькових дочок».
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...