Де шукати роботу тим, хто не знає іноземних мов
Найчастіше фахівців зі знанням англійської шукають у сфері науки та освіти - це переважно викладачі англійської та перекладачі. Так само важливо володіти мовою туманного Альбіону тим, хто бажає працювати в недержавній громадської організації з іноземним фінансуванням або у сфері закупівель. Високий рівень вимог до знання англійської спостерігаємо і в сфері інформаційних технологій, зокрема в компаніях, які займаються аутсорсинговим програмуванням, йдеться в дослідженні "HeadHunter Україна".
Не володіючи англійською, без проблем знайдуть роботу співробітники салонів краси та фахівці робітничих професій. Чи не будуть переживати з приводу володіння іноземною мовою в страховому, будівельному й автомобільному бізнесі.
Таким чином, вимоги до знання англійської мови містить кожна третя вакансія для "типових" офісних працівників. Для найбільш дефіцитних фахівців - банківських співробітників, страховиків, менеджерів з продажу - роботодавці часто не висувають додаткових вимог. Особливо цінних працівників компанії готові навчати за власний рахунок. Яскравий приклад - ІТ-сфера, де більшості співробітників пропонують безкоштовне навчання як мові, так і новинкам у сфері програмування.
Серед регіонів за кількістю пропозицій роботи, в яких озвучена необхідність володіння англійською мовою, однозначний лідер - Київ. 35% всіх вакансій цього регіону містять вимогу знати англійську мову на тому чи іншому рівні. Це не дивно, адже саме в столиці знаходиться більшість центральних офісів міжнародних компаній. За часткою вакансій, в яких потрібні знання англійської, лідерами є Львів (34%) і Харків (30%). У цілому, в десяти найбільш активних на ринку праці регіонах України знання англійської вимагають по-різному.
Що стосується інших мов, то як і у випадку з резюме, найчастіше роботодавці шукають фахівців, які знають німецьку, французьку та італійську. Менш популярні, проте помітні вакансії для тих, хто знає іспанську та польську мови.
Цікаво, що в переважній більшості випадків німецька, французька або, наприклад, китайська мова фігурують як друга іноземна, а їх знання є тільки додатковою сприятливою умовою для успішного проходження відбору. Першою і обов'язковою мовою в таких вакансіях найчастіше фігурує англійська.
Найбільш часто знання інших іноземних мов, у тому числі досить екзотичних, знадобиться для офіс-менеджерів і секретарів, перекладачів, викладачів. Також знання китайської чи турецької може знадобитися працівникам міжнародних представництв або менеджерам по роботі з іноземними клієнтами. Часто тих, хто досконало володіє іноземними мовами, запрошують для роботи в кол-центри для аутсорсингових телепродажів або роботи в службі підтримки. Серед нових трендів ринку можна помітити пропозиції для SMM-менеджерів або копірайтерів, які володіють європейськими мовами - вони перекладають іноземні матеріали, забезпечуючи роботодавцю новий і цікавий контент.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...