Як молодому фахівцеві знайти гарну роботу
Не варто літати в хмарах і будувати ілюзії з приводу своєї майбутньої кар'єри та заробітків, доки ти є студентом. Але перебувати в стані інертності - це теж не варіант, стверджує Лілія Ароян, консультант департаменту Graduate Recruitment & Employer Branding, «Агентство Контакт»:
Пошук роботи - завдання не з простих, особливо для студента, який вперше знайомиться зі світом бізнесу. Якщо ще 5-7 років тому основним і, здавалося б, найбільш дієвим інструментом пошуку роботи вважалося резюме, розміщене на сайті з пошуку роботи, то зараз прогрес зробив крок далеко вперед.
Звичайно, у всі часи в коридорах вишів можна було почути скарги студентів на те, як важко знайти роботу, і наша сучасність тому не виключенням. Проте варто зазначити, що тепер і роботодавці займають більш активну позицію з пошуку та залучення успішних молодих фахівців. Так що ж тепер стає каменем спотикання при пошуку роботи і як потрапити на очі потрібного роботодавця?
Порада № 1. Вчитися, вчитися та ще раз вчитися!
З кожним роком ми все більше переконуємося в правоті В.І. Леніна, який і став автором настільки «розкрученого» слогана всіх вчителів та батьків. Кожна людина сама творить своє майбутнє, в тому числі і професійне. Не розраховуйте на батьків, друзів або якісь інші зв'язки, які, за вашими хмарними планами, забезпечать ваше світле майбутнє. І навіть якщо такі зв'язки у вас є, повірте, ви отримаєте найбільше задоволення від самостійного досягнення кар'єрних висот.
По-перше, максимально серйозно поставтеся до вибору профілю вашого навчання, і, вже якщо ви взялися за якийсь сегмент, ви повинні бути в ньому висококласним фахівцем.
По-друге, вчіть англійську мову та постійно практикуйте її, адже вона стає початковою перепусткою для роботи в міжнародній компанії, і ніколи не забувайте про те, що ви вчитеся для себе та свого майбутнього. Інвестуйте в себе.
Порада № 2. Не ігноруйте ярмарки вакансій і бізнес-лекції/семінари, які влаштовують роботодавці у вашому виші
Сучасні великі організації стрункими рядами йдуть до вишів (а деякі навіть у школи), для того щоб розповісти студентам і учням про те, як здорово працювати в їхній індустрії, які особливості обраної професії ще належить дізнатися та, звичайно, які переваги роботи в їхній компанії очікують студентів. У процесі такої комунікації з потенційними кадрами роботодавці придивляються до кращих з кращих, яким і пропонують подальшу співпрацю.
Якщо у вашому виші регулярно проходять Ярмарки вакансій, не нехтуйте їх відвідуванням. Формат цих заходів теж змінився на краще. Якщо раніше це були просто стенди, за якими стояли досить суворі представники компаній, які самі не виявляли ніякої активності, то зараз кожна компанія вигадує щось оригінальне, що може заінтригувати студентів: влаштовує барвисті презентації, різні бізнес-ігри, конкурси та інші розважальні заходи. Такий досвід піде вам тільки на користь!
Порада № 3. Не лінуйтеся працювати влітку
Компанії активно шукають перспективних студентів, тому, якщо ви дійсно хочете показати себе, вперед на стажування. Більше того, регулярно стежите за всіма оновленнями та пропозиціями вакансій у компаніях цікавить вас сегмента. Не варто недооцінювати літні стажування, крім того, більшість з них оплачуються роботодавцями.
Треба зазначити, що для компанії це досить витратний період, не кажучи вже про те, що не всі витрати на юних стажистів виявляються виправданими та дають якийсь конкретний вихлоп у вигляді ефективних кадрів. Так чи інакше роботодавці готові витрачати гроші на те, щоб стажисти полюбили їхню компанію та хотіли у них працювати, після того як закінчать виш.
Вже протягом багатьох років складається якесь розділення стратегій відбору стажерів у вітчизняні та західні компанії. Перші звикли запрошувати великий потік студентів і відсівати неефективних вже в процесі стажування, а ось західні міжнародні компанії діють інакше. Вони спочатку дуже ретельно відбирають людей на стажування, щоб наступний відсів був мінімальним. У будь-якому випадку річна практика/стажування - це відмінний шанс зарекомендувати себе з кращого боку для вподобаного вами роботодавця.
Порада № 4. Не чекайте золотих гір
Природно, студентів хвилює грошове запитання. Але не варто переоцінювати свою реальну вагу на ринку праці. Ключова проблема полягає в тому, що у сучасних молодих фахівців надто завищені зарплатні очікування. За умови того, що в грошовому питанні сучасні роботодавці явно йдуть назустріч молодому спеціалісту - адже вони готові платити йому відповідно з середнім рівнем зарплат в компанії. Тому, перед тим як заявити про своє зарплатне очікування, постарайтеся самі тверезо й об'єктивно оцінити унікальність і якість своїх умінь, знань і компетенцій.
Порада № 5. Регіональний виш вже не стає каменем спотикання в процесі працевлаштування в рейтингову міжнародну компанію - прийміть цей факт
А це означає, що, по-перше, у випускників столичних вишів стає все більше конкурентів, охочих потрапити до «роботодавця мрії», а, по-друге, у хлопців з регіонів з'явилася реальна можливість професійного зростання та розвитку. Ця тенденція особливо торкнулася фахівців технічного профілю, попит на яких зростає з кожним роком.
Всім відомо, що останнім часом найбільш популярним методом відбору молодих фахівців стають бізнес-ігри різного формату. Для більшості з них необхідно пройти не тільки реєстрацію, а й попередній конкурсний відбір. Раніше такий формат працевлаштування використовували тільки найбільш проактивні регіональні студенти (яких, до речі кажучи, з кожним роком стає все більше й більше), але сьогодні географічні перешкоди і зовсім втрачають свою силу, оскільки деякі бізнес-ігри переходять в онлайн-формат. Наприклад, консультанти проекту YounGo зовсім скоро планують запуск подібного проекту.
Рада № 6. Не бійтеся отримати відмову через відсутність попереднього досвіду роботи
Ще одна цікава нова тенденція: студентів оцінюють не за їхнім досвідом роботи в іншій компанії, а за їхнім потенціалом. Більше того, роботодавці навіть зацікавлені у відсутності досвіду роботи у студентів, оскільки це означає, що їх можна виховати «з нуля».
Аналіз професійного досвіду замінюється оцінкою особистого досвіду, завдяки якому можна визначити, на що здатний той чи інший молодий фахівець. Приміром, у 21 рік людина повинна мати хоча б декілька прикладів ситуацій, де він повівся як лідер або взяв на себе відповідальність за якусь спільну справу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...