Як стати дизайнером

Багато хто під словом «дизайнер» уявляє вільного художника, який виконує різні оформлення та малюнки тільки так, як йому заманеться. Насправді це не так, і будь-яка дизайнерська розробка повинна виконувати низку певних функцій. У цій статті ми розповімо, як стати дизайнером.

Перш за все, потрібно зазначити, що існує декілька видів подібної діяльності. Є веб-дизайнери, дизайнери інтер'єрів, одягу, дизайнери поліграфії тощо. Незважаючи на різну специфіку, вимоги до представників таких професій практично однакові.

Зрозуміло, однією з основних здібностей будь-якого дизайнера має бути вміння малювати. Тому можна отримати освіту художника в академії або училище. Для того щоб вступити в подібний навчальний заклад, необхідно скласти вступні іспити, одним з яких є малюнок. Буде величезним плюсом закінчити спочатку художню школу, де вас навчать основам живопису, малюнку, композиції, скульптурі та історії мистецтв.

Однак для того щоб стати дизайнером, художня освіта не є обов'язковою. Тому якщо у свій час ви обрали іншу спеціальність, сумувати не варто. Проте вам буде потрібна наявність художнього смаку, знання композиції, вміння елементарно малювати та креслити. Крім того, не потрібно забувати про величезну кількість комп'ютерних програм, призначених для роботи з графікою. Опануйте ними. В Інтернеті багато уроків як для початківців, так і для просунутих користувачів.

Для роботи з векторною графікою використовуються програми Corel Draw і Adobe Illustrator, а для растрової - Adobe Photoshop. Для створення Інтернет-банерів знадобиться Adobe Flash. Що ж до відеодизайну, то в цьому випадку стане незамінним програмний пакет Adobe After Effects.
Щоб стати дизайнером і знайти роботу, опанувати програми та просто вміти малювати буде недостатньо. Також буде потрібно створити портфоліо - певну кількість робіт, що характеризують ваш рівень та вміння. Дизайнерам-початківцям рекомендується розмістити в портфоліо всі свої роботи.

Варто зазначити, що вам обов'язково потрібно буде навчитися шукати замовників. У перший час краще всього влаштуватися на роботу у фірму, яка займається розробкою дизайну. Це може бути веб-студія, ремонтна організація або видавництво. З часом накопичиться необхідний досвід і певна кількість виконаних вами робіт, які можна буде включити до портфоліо.

Свої роботи можна розміщувати в Інтернеті або ж надрукувати й оформити у вигляді книги. Якщо ви вирішите зупинитися на останньому варіанті, слід врахувати, що тенденції в дизайні змінюються дуже швидко, тому така книжечка застаріє буквально протягом одного року, і доведеться друкувати нову. В Інтернеті на ваше портфоліо зможе подивитися будь-який бажаючий, а оновити його можна лише за кілька хвилин.

Така діяльність зажадає від вас дисципліни. Перед тим як приступити до освоєння програм і викладання основ дизайну, складіть чітку програму навчання, якій ви будете слідувати. Виділяйте певну кількість часу в день для занять і дотримуйтеся встановленого графіка.

У той період, коли ви вже більш-менш опанували програмні пакети, рекомендуємо самостійно придумати собі завдання, наприклад, створити буклет з певної тематики або розробити дизайн сайту. Після цього вам належить самостійно описати технічне завдання та детально розписати, яку функцію виконуватиме кожен елемент у вашій роботі. Це необхідно для того, щоб надалі можна було легко знаходити спільну мову з замовниками та вміти конструктивно пояснювати ті чи інші свої рішення.

Наостанок варто відзначити, що для оволодіння цією професією вам обов'язково знадобляться терпіння та комунікабельність.

topgorod.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад