Як убезпечити розрахунки в Інтернеті від шахраїв
Знайди десять відмінностей
За даними Держкомстата, кількість абонентів Інтернету в Україні у кінці 2012 року перевищила позначку в 5 млн. осіб. За минулий рік їх кількість зросла більш ніж на 20%. Разом зі споживачами у «всесвітню павутину» йдуть і продавці різних товарів і послуг. І, як правило, усі вони пропонують можливість безготівкових платежів.
У таких випадках найчастіше мова заходить про звичні платіжні картки, яких в Україні нараховується близько 33 млн. штук (маються на увазі картки активних користувачів). Частенько саме вони є інструментом для безготівкового розрахунку. Проте лінійка банківських пропозицій на цьому не закінчується – останнім часом популярність набирають так звані віртуальні картки.
Насправді відмінностей віртуальної картки від звичної, можливо, не так і багато, але вони дуже істотні. Візуально вона може бути таким же шматком пластика або навіть картону (хоча фізичного носія може і не бути), але при цьому без магнітної смуги і пін-коду. Але найважливіше, що така картка розрахована винятково для розрахунків в Інтернеті, і вона значно безпечніша в цих цілях.
Розраховуватися карткою в Інтернеті справді зручно і просто – необхідно ввести реквізити платіжної картки (номер картки, термін дії картки, ім'я та прізвище власника картки, а також код CVV2) в поля платіжної форми на сайті відповідного магазину.
За словами директора департаменту роздрібного бізнесу одного з банків Марини, піклуючись про заходи безпеки використання реквізитів платіжної картки в Інтернеті сам Нацбанк видав рекомендації утримувачам платіжних карт і зобов'язав банки інформувати клієнтів про можливість використання в Інтернеті «окремої платіжної картки (віртуальної картки), яка не дає можливості здійснення операцій у торгових мережах і зняття готівки».
Безпека над усе
«Навіть якщо станеться так, що ці карти потраплять до рук шахраїв, зняти кошти у них не вийде, оскільки клієнт переказує кошти на картку на короткий час і відразу їх витрачає. До того ж перевипустити таку картку набагато швидше», – запевняє Валерій, керівник департаменту карткового бізнесу одного з банків.
Річ у тому, що віртуальна картка оформляється як додаткова до основного карткового рахунку і може бути одноразового або багаторазового використання. Разова картка блокується після першого використання, що робить неможливим її повторне використання. Якщо платежі здійснюються, наприклад, на одну й ту саму суму кожен місяць, можна випустити відразу декілька карток.
За необхідності здійснення постійних платежів оформляється картка багаторазового використання, за якою налаштовуються обмеження кількості та суми операцій, завдяки чому гарантується максимальна безпека платежів.
Найбезпечніше розраховуватися віртуальними картками на сайтах компаній, які пройшли сертифікацію міжнародних платіжних систем (МПС). Сторінка, на якій необхідно ввести дані платіжної картки, завжди повинна починатися з https:// і підсвічувати зеленим кольором, що означає захищений канал зв'язку. Також інтернет-магазин повинен мати значок, який свідчить про проходження сертифікації МПС, наприклад, «Visa Certified».
Ложки дьогтю у бочці меду
Незважаючи на усі переваги і стрімке удосконалення банківських технологій, віртуальна банківська картка все ж має деякі нюанси, які можуть засмутити потенційного користувача. Передусім, такі картки частенько не випускаються швидко або терміново. Для оформлення картки необхідно відвідати банк, а потім ще пару днів чекати її отримання.
Спілкуючись з фірмою через електронну пошту з приводу замовлення і доставки товару, зберігайте усе листування, назву магазину і адресу його сайту. У разі виникнення конфліктних ситуацій це полегшить роботу вам і вашому банку для опротестування платежу. Хоч би раз на місяць беріть виписку по рахунку і переглядайте здійснені операції та за щонайменшої підозри звертайтеся до емітента пластика.
Не варто також забувати про те, що за випуск картки і обслуговування також треба платити. Тому краще скористатися такою послугою банку, якщо покупки в Інтернеті будуть регулярними. Ще одним недоліком віртуальних карток є те, що найчастіше вони випускаються банками на базі карток середнього рівня.
Це не дає можливості їх власникам, на відміну від власників карток більш високого рівня, отримати знижки і бонуси, які пропонуються міжнародними платіжними системами, наприклад, при бронюванні квитків і готелів.
У будь-якому випадку віртуальні картки залишаються досить затребуваною альтернативою серед клієнтів. За даними «Укрексімбанку», у 2012 році власники карток фінустанови здійснили 17% своїх безготівкових операцій саме в Інтернеті, і збільшення розрахунків у мережі активізує інтерес клієнтів до безпечніших продуктів.
«Кількість віртуальних карток збільшуватиметься услід за зростанням підключень до Інтернету, кількості інтернет-магазинів і, як не сумно, зростанням шахрайських операцій зі звичайними картками у разі їх використання для розрахунків у мережі», – прогнозують банкіри.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...