Що потрібно робити, щоб робота шукала вас сама?

Мабуть, кожна людина хоча б іноді стикалася з проблемою пошуку роботи. Болісні тижні та місяці пошуку, нервові співбесіди, тривожний випробувальний термін. Чи можна якось уникнути цих неприємних процедур і заощадити свої нерви та час?
Можна! Це довгий і нелегкий труд, але кращі пропозиції будуть буквально падати до ваших ніг. Потрібно зайнятися самопіаром. Звичайно, не всі методи класичного піару тут підійдуть, однак дещо можна спробувати.
Отже, розглянемо поетапно план дій:

1. Заведіть корисні знайомства
Якщо ви задумаєтеся про самопіар ще на етапі отримання освіти, то шкільні та інститутські приятелі можуть стати потенційними партнерами, роботодавцями та рекомендувачами. Таку ж функцію можуть виконувати ваші друзі й колеги, клієнти та партнери. Як не дивно, але навіть колишнє начальство може допомогти вам з роботою - не тільки надати гарні рекомендації, а й розповісти про вас комусь з потенційних роботодавців.

2. Беріть участь у громадському житті
Щоб уславитися гарним фахівцем, потрібно бути серед тих, хто в цьому розбирається. Відвідуйте спеціалізовані виставки, форуми та конференції, вступайте в професійні клуби та спільноти, не пропускайте професійні свята. І звичайно на всіх цих заходах потрібно не стояти в стороні. Будьте активнішими: знайомтеся з усіма, беріть участь у дискусіях, проводьте майстер-класи та взагалі позиціонуйте себе, як відмінного фахівця.

3. Потоваришуйте зі ЗМІ
У наш інформаційний вік, потрапити в газети не так вже й складно. Існує багато друкованих ЗМІ, які будуть раді думці експерта, щоб їхня інформація стала цікавою читачеві. Що й казати про електронні ЗМІ? Крім того, існує безліч інтернет-майданчиків, де можна стати постійним письменникам у рубриці або хоча б на форумі. І, звичайно, завести свій блог або навіть сайт зараз не представляє жодних труднощів.

4. Викладайте
Щоб закріпити свої знання та знайти відповіді на запитання, які навіть не приходили вам в голову - передавайте свій досвід іншим. Ви станете гуру в своїй області для багатьох поколінь юних і недосвідчених. Чутки про ваші знання та досягнення будуть ширитися без вашої участі. Ваші учні будуть задавати вам каверзні запитання, пошук відповідей на які допоможе вам професійно розвиватися та не загрузнути в рутині.

5. Зареєструйтеся в соціальних мережах
З кожним роком все більше HR-спеціалістів при пошуку кандидатів використовують соціальні мережі. Звичайно розміщення фотографій кішечок або репостів анекдотів не принесе вам гарної роботи, розміщуйте більше інформації, що стосується вашої професійної діяльності. Пам'ятайте, що вкрай негативно характеризують вас статуси про лінь і проблеми з роботодавцем. Слідкуйте, щоб в альбомах не було фотографій, що якимось чином вас компрометують. Зареєструйтесь в таких інтернет-спільнотах, як linked.in, Професіонали.ру або Мій круг.ру. Можливо, і вам пощастило - для вас створили спеціалізовану соціальну мережу - типу Habrahabr - для фахівців IT. Якщо ні, знайдіть хоча б професійне співтовариство.

6. Будьте професіоналом
Пам'ятайте, що ніякий самопіар не увінчається успіхом, якщо ви будете при цьому поганим фахівцем. Щоб отримувати рекомендації, потрібно спочатку їх заробити. Ніхто не буде хвалити співробітника, який не виконує плани та провалює проекти!

7. Будьте гарною людиною
Якщо з вашою появою на кожному робочому місці починають плестися мережі пліток та інтриг, ваші підлеглі масово звільняються, а з кабінету начальства лунають крики після того, як за вами зачинилися двері, не чекайте, що у вас буде гарна репутація. Щоб бути професіоналом - потрібно бути людиною, і людиною гарною.
Погодьтеся, робота над самопіаром, часом є клопіткою, але цікавою та приємною. Займіться нею вже сьогодні, і вас почне не тільки чекати новий роботодавець, а й більше цінувати та поважати старий.

rb.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад