Обираємо пріоритетні мотиви вибору професії
Серед мотивів вибору професії розрізняють внутрішні та зовнішні. Внутрішні залежать від самої людини і визначаються її здібностями, схильностями, звичками та характером. Зовнішні причини виникають під впливом навколишнього середовища, думок батьків, родичів, друзів, бажання в їх очах виглядати успішним або страх зворотного. Та орієнтація тільки на зовнішні мотиви призводить до помилкового вибору.
Так, часто гроші є основним мотивом при виборі професії. Всі хочуть добре заробляти, отримати престижну спеціальність, влаштуватися на високооплачувану роботу. Але такий мотив, як прагнення до заробляння якнайбільшої кількості грошей, є деструктивним, оскільки бажання займатися тим, що тобі подобатися, відходить на другий план, а людина робить лише те, що приносить максимальний прибуток і сприймає свої послуги і себе самого як товар, який треба дорожче продати.
Також одним з деструктивних мотивів у виборі професії є провідний мотив прагнення до слави. Цей мотив, особливо за відсутності яскраво виражених талантів і працьовитості, блокує творчі здібності і руйнує особистість. Зараз дуже багато «одноденних» співаків, письменників і шоуменів, які довго і наполегливо йшли до слави, досягли того, що їх книгу надрукували, їх пісню показали по телевізору і тут же знову зникли, оскільки закінчилися гроші або їм більше нічого показати.
Небезпечний мотив при виборі професії – прагнення до влади. В тому випадку, якщо влада не є інструментом для досягнення корисних для суспільства цілей, а є просто самоціллю якоїсь людини, то така людина небезпечна не лише для оточуючих, але й для себе.
Всі ці мотиви можна назвати мотивами вибору професії за розрахунком: професіоналізм на даних посадах і задоволеність роботою відходять на другий план. Тому у людей, які обрали такий шлях, часто відбувається емоційне вигорання і професійна деформація, а також особові розлади.
Але є і конструктивні мотиви. Наприклад, такі як творчість. Вона є провідним мотивом тих, хто бачить роботу як засіб самореалізації і для яких важливо вдосконалювати свою майстерність. Конструктивними мотивами є інтерес до роботи, можливість реалізувати власні вміння. Адже робота, яка дійсно цікава і приносить радість, виконуватиметься якісніше і продуктивніше. Людина, захоплена своєю справою, постійно самовдосконалюватиметься і зможе досягти великого успіху. Але в чистому вигляді мотиви зустрічаються дуже рідко, найчастіше це суміш різних мотивів, тому треба визначити те процентне співвідношення кожного з них, яке пасує саме тобі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...