5 порад щодо зміни професії в зрілому віці
У нас зазвичай вважається, що стрімкі зміни та професійні пошуки - це доля переважно молодих людей. Частково це так, адже їх ще не тримають чіпкі пута звичок, коріння обов'язків і мережі боргу. Сьогодні вступили до університету, завтра перевелися на іншу спеціальність, потім пішли в тривалу відпустку і почали працювати зовсім за іншим профілем.
Набагато важче робити щось подібне, коли за плечима тривала робота за фахом, кар'єрний ріст і сім'я. Тут уже не до мрій і метань - залишається тільки тягнути за обраною колією свою ношу та намагатися не скиглити. Між тим, саме в зрілому віці у людини можуть виникнути досить обґрунтовані приводи кардинально змінити свою професію.
По-перше, дуже багато людей вибирають свою спеціальність під прямим або непрямим тиском батьків і рано чи пізно це вилазить назовні у всій красі.
По-друге, буває так, що не виходить. Ну не виходить і все тут! Людина сумлінно працює на ввіреному посту, а задоволення та результатів немає. І приходить бажання почати все спочатку й зовсім в іншій області.
По-третє, всі люди з часом змінюються. Згадайте себе в юності та порівняйте з сьогоднішньою людиною. Інші звички, думки, переконання, темперамент. І вам новому може поступово розподобатися той шлях, який вибрав для вас ви вчорашній. Буває.
По-четверте, криза. Ваша спеціальність просто більше не потрібна.
Для того щоб досягти успіху при зміні професії в зрілому віці, потрібно лише гарненько все продумати та дотримуватися низки нескладних правил.
1. Не приймайте імпульсивних рішень
Якщо ваша робота приносить екстремально високий рівень негативу, начальник садист, а співробітники страждають розумовою відсталістю, то дуже велика спокуса кинути все в один момент і піти на свободу, ефектно грюкнувши дверима. Ніколи не робіть цього, якщо у вас немає достатньо добре продуманого плану. Відгородіться від негативу стіною багатозначності та таємно і терпляче готуйте план своєї втечі. Без цього перше сп'яніння від отримано свободи може обернутися спочатку розгубленістю, а потім розпачем.
2. Усвідомте свої приховані таланти та вміння
Добре, якщо ваші навички дозволяють перейти в суміжну професію. Наприклад, музикант може почати викладати вокал, it-фахівець від програмування перейде до розробки сайтів, а менеджер спробує побудувати свій власний бізнес. Набагато складніше, якщо вас настільки втомило ваше минуле заняття, що ви захочете кардинально змінити сферу діяльності. Тут важливо тверезо оцінити свої здібності та вміння (або попросити це зробити інших людей).
3. Вчіться
Якщо ви точно встановили, що вас приваблює та чим ви хотіли б займатися наступні сто років свого життя, то постарайтеся відновити свої навички та кваліфікацію. Просто чудово, якщо у вас вийде це зробити ще в той період, коли ви працюєте на своїй старій роботі. Вечірні курси, недільні школи, тренінги та курси перекваліфікації закликають вас сотнями оголошень у газетах і мережі. Так, це буде коштувати вам часу та грошей, але ви ж серйозно хочете змінити своє життя, чи не так?
4. Практикуйтеся
Просто чудово, якщо паралельно з основною роботою ви ще зможете трохи працювати за новим напрямком. Гірше, якщо вам доведеться це робити тільки вночі та у вихідні. Але без практики ніяк не можна. Якщо ви думаєте, що після проходження двотижневих курсів або циклу тренінгів ви зможете вдертися на ринок і потіснити маститих професіоналів, які все життя в цьому бульйоні варяться, то вас може спіткати глибоке розчарування.
5. Не бійтеся
Якщо ви дійсно добре підготувалися, навчилися, попрактикувалися, знайшли клієнтів і постачальників, то боятися йти з насидженого місця дійсно нічого. Боятися варто іншого - того, що ви все життя так і просидите на нелюбимому місці, виконуючи безглузді операції не зрозуміло для кого та з якою метою. Так що, спробуємо?
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6352
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20167 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...