Віддалена робота вдома: перевага чи ілюзії?

Коли людина втомлюється від будильника вранці, товкучки в громадському транспорті або щоденних пробок, є сенс спробувати перейти на віддалену роботу. Шкода тільки, що проблем при цьому може виявитися не менше, ніж при роботі в офісі. Прислухайтеся до рекомендацій фахівців, і частину труднощів вдасться вирішити.

Особливості дистанційної роботи

Останнім часом роки дистанційно або віддалено працювати модно. До того ж під час різних досліджень доведено, що коефіцієнт корисної дії людини, яка працює вдома за індивідуальним графіком, зазвичай вище, ніж у ситуації, коли працівник щодня сидить в офісі. Роботодавцям при такому розкладі вдається економити на оренді приміщень, працівник теж виграє - і не тільки в часі.

Для безлічі людей визначальною стає можливість відчувати себе порівняно вільною людиною та не входити до лав офісного планктону. Вдається здорово заощаджувати нерви, дозволяючи собі не спілкуватися з колегами, не брати участь у підкилимних інтригах. Здається, що на роботі за домашнім комп'ютером і сил стає більше - хоча б тому, що при бажанні є можливість знайти хвилин тридцять на сієсту після обіду. У людини з'являється шанс більшою мірою витрачати час на себе, бути з родиною, більше подорожувати, це - просто мрія, за яку ще й гроші заплатять.

Пора розвіяти ілюзії

Але при найближчому розгляді переваги віддаленої роботи можуть виявитися ілюзіями. Людина вважає, що працюючи вдома, зможе ефективніше розпоряджатися своїм часом. Це найчастіше виявляється типовим оманою. При переході на віддалену роботу частіше можна з подивом виявити, що досить важко нормально працювати, коли ніхто не контролює. Цілий день ви насолоджуєтеся довгоочікуваною свободою, а з настанням вечора розумієте, що віз - на колишньому місці.

Якщо вам властива подібна ситуація, постарайтеся зрозуміти, що робота на дому припускає самодисципліну, вміння планувати свій день, визначати пріоритети. Функції начальника та контролера доведеться виконувати вам самому, на озброєння можна взяти принципи тайм-менеджменту. Всі справи варто розписувати з чіткістю по годинах, не потрібно відволікатися на дрібниці. Врахуйте, що зробити це непросто, оскільки навколо безліч спокус, включаючи Інтернет, улюблений диван, DVD.

Професіонали тайм-менеджменту рекомендують розбити день на три частини, кожна по дві з половиною години. Наприклад, з 10.00 до 12.30 можна працювати, потім півгодини відпочивати, обідати, розслаблятися. Рівно через тридцять хвилин доведеться повернутися до роботи. Примусити себе зосередитися, не відволікатися. Через 2,5 години - можна знову зробити перерву. Коли люди дотримуються подібного розпорядку, вдається вечір звільнити для спілкування з родиною, виставок, зустрічей з друзями, театру.

udoktora.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад