Остерігайтеся роботодавців-шахраїв!

На жаль, сфера працевлаштування досі залишається благодатним ґрунтом для різних видів шахрайства. Шукачі нерідко стикаються з багатообіцяючими оголошеннями про високу заробітну плату, що, в підсумку, виявляються обманом. Зустріч з недобросовісним роботодавцем у кращому випадку може відняти час і зайву довірливість, в гіршому - гроші. Ця стаття допоможе вам розпізнати шахраїв.

Типи шахрайських оголошень

MLM (мережевий або багаторівневий маркетинг)

У його основі лежить реалізація товарів і послуг через мережу незалежних дистриб'юторів (агентів зі збуту). Кожен з них, окрім реалізації товару, має також право на залучення нових агентів з аналогічними правами. Утворюється щось на зразок піраміди, кожен член якої отримує дохід у вигляді комісійних за збут продукції, плюс додаткові бонуси за кожного залученого партнера. В якості реалізованої продукції можуть виступати будь-які товари народного споживання, косметика, БАДи та дисконтні картки.

Відразу варто зауважити, що сам по собі мережевий маркетинг шахрайством не є і діяльність організації, побудованої за таким принципом, не порушує законів. Шахрайськими є схеми залучення нових партнерів в піраміду. Зазвичай такий «роботодавець» розміщує оголошення без яких-небудь конкретних даних про роботу. Проте велика увага приділяється опису якостей, якими повинен володіти кандидат: грамотна мова, презентабельний вигляд, комунікативні здібності, аналітичний склад розуму і т.д. Заробітна плата, як правило, обіцяється досить висока.

Пропозиції стати черговою ланкою в мережі MLM часто маскуються під наступні вакансії:
- Менеджер з персоналу
- Помічник керівника
- Заступник директора
- Помічник з кадрових питань і т.д

До обов'язків кандидатів можуть включатися: дослідження ринку спільно з фахівцем, організація роботи з клієнтами, спілкування та консультування клієнтів в офісі компанії, ведення переговорів, укладення договорів.

Високі ставки зарплати, назви престижних посад і позиціонування себе, як роботодавця серйозної компанії - все це вводить шукача в оману і є звичайною шахрайською схемою із залучення нових дистриб'юторів в мережу. У реальності, шанси отримати тут високооплачувану та стабільну роботу дуже близькі до нуля.

Робота з першим внеском
Це досить поширений тип шахрайства.

Зазвичай «працевлаштування» відбувається за наступною схемою:
1. Уявні роботодавці розміщують оголошення з однією з наступних вакансій віддаленої роботи: пакувальник компакт-дисків, складач тексту, вишивальниця, збирач авторучок і т.п.
2. Далі претендента просять перевести певну грошову суму на витратні матеріали, або оплатити навчання, після чого роботодавець зникає.

До різновидів такого типу шахрайства можна віднести пропозиції відкрити рахунок (дебетовий або кредитовий), на який нібито буде перераховуватися заробітна плата шукача. Або кандидату пропонують перевести всі його накопичені пенсійні кошти в який-небудь приватний фонд. Пам'ятайте, що всі подібні прохання є незаконними! Після здійснення всіх цих операцій, вакансія буде закрита, а ваші дані стануть власністю шахраїв.

Багато хто з нас вже стикалися з продавцями чудесних пилососів, які повністю очищають квартиру від пилу й ідеально підходять алергікам. Однак далеко не всім відомо, що на таку роботу люди потрапляють далеко не найчеснішим шляхом. Шукачу телефонує важливий «кадровик», пропонує високооплачувану вакансію, але при цьому жодного слова не говорить про посадові обов'язки, запевняючи, що їх краще обговорити під час зустрічі. Потім вже на співбесіді з «жертвою» працюватиме досвідчений психолог, який змусить віддати за цей зразок диво-техніки досить значну суму і коротко навчить основним прийомам роботи з потенційними покупцями. Незабаром «робітник» виявить, що йому продали звичайний пилосос з підвищеним рівнем шуму. Більш того, він не зможе повернути назад свою заставу через безслідне зникнення «роботодавця».

Ось під якими вакансіями можуть ховатися такі пропозиції:
- Торговий представник з власним автомобілем
- Водій до офісу
- Водій-експедитор
- Кур'єр і т.п.

Анкети з СМС оплатою

Найбільш складний вид шахрайства, який іноді буває важко розпізнати. У вакансії розміщується посилання на сторонній сайт, де потрібно заповнити анкету та вказати телефон, після введення номера з нього тут же списуються гроші. Або шукачеві пропонується пройти тест на визначення його професійних здібностей, а потім відправити СМС, щоб отримати результат тесту на телефон. Кандидату можуть запропонувати написати на електронну пошту і вже там запропонувати заповнити цю «чарівну» анкету.

Електронні гаманці

Подібний вид шахрайства зустрічається вже не часто, хоча його схема не заборонена законом. Шукачу пропонують незвичайний вид заробітку - покласти якусь суму на декілька номерів електронних гаманців (як правило, Яндекс-гроші або WebMoney). Після чого у переліку цих номерів він замінює останній номер своїм і публікує нове аналогічне оголошення у різних місцях, де люди шукають роботу.

Будьте уважними! Запам'ятайте - працевлаштування не може бути платним, а з посадових обов'язків чесному роботодавцю немає сенсу робити таємниці! Якщо вам пропонують оплатити навчання, а тим більше - оплатити товар, не зв'язуйтеся з такими компаніями.

zarplata.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад