Соціальні ініціативи за рахунок робітників
Просто перш ніж голосно і красиво дати гроші деяким українцям, у них та їх рідних ці гроші тихенько заберуть.
Другий рік ми доводимо урядовцям, що для легалізації заробітних плат та виходу бізнесу із тіні обов'язковою умовою є зниження ставки єдиного соціального внеску до базових 18,1%.
Вони вже начебто із цим погодились, але не бачили шляхів компенсації надходжень до бюджету в разі зниження фіскального навантаження на доходи людей.
З нашими компенсаторами профільне міністерство не погоджувалось, хоча ми показували збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб в разі сплати цього податку з заробітних плат, які сьогодні виплачують "в конвертах". Крім цього, ми показували ще 28 млрд грн. Це 70% витрачених державою коштів начебто на соціальний захист, які насправді не дійшли до тих людей, які того захисту потребують.
Ми доводили чиновникам, що гроші в країні є, а вони усі разом і по черзі повторювали одне: "коштів немає", "зниження навантаження на заробітну плату можливе "з одночасним розстрілом пенсіонерів".
Тож нещодавні запевнення перших осіб держави про те, що на забезпечення соціальних ініціатив Президента є кошти, викликали у нас подвійне відчуття. Від "ми ж вам казали!" до "чим будуть забезпечувати?".
Друге питання складалось і з цікавості, і з остраху, бо законодавчі ініціативи останніх двох років, навіть аносовані як пропідприємницькі, принесли бізнесу тільки складнощі та додаткові витрати.
Наша оцінка в черговий раз виправдалась: соціальні виплати будуть здійснені не за рахунок розвитку легального підприємництва і навіть не за рахунок ефективного використання існуючих ресурсів, а за рахунок тих людей, які отримають соціальну допомогу.
Просто перш ніж голосно і красиво дати гроші деяким українцям, у них та їх рідних ці гроші тихенько заберуть. Як так? А через заплановане збільшення надходжень до Держбюджету через посилення тиску на підприємництво, на малий та середній бізнес.
Заявлено, що від митних платежів надійде додатково 7 млрд грн, які автоматично будуть додані до ціни імпортних товарів і, відповідно, сплачені покупцями. І цей процес вже розпочався, вже зараз платежі при митному оформленні піднімаються десь на 30%.
Аналогічно, надходження від ПДВ будуть збільшені майже на 17 млрд грн, а це податок, який сплачує кінцевий споживач в ціні товарів та послуг, і який відшкодовується тільки великому бізнесу.
Отже, люди отримають кошти, які перед тим самі ж заплатять державі в ціні придбаних ними товарів.
Більше того, деякі з цих людей втратять роботу через те, що податкове навантаження "додавить" їх роботодавців чи їх справу.
А чиновники, як освоювали державні кошти, так і будуть це продовжувати робити – 70% собі, а 30% - тим, кому кошти призначались.
Про автора:
Оксана Продан, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця"
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...