Правила оформлення перебування в Україні іноземця, який має намір працювати за дозволом служби зайнятості
Відповідно до п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 року № 322 «Про затвердження Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства» (надалі - Порядок) дозвіл на використання праці іноземця є підставою для отримання ним візи відповідного типу, реєстрації місця тимчасового проживання в Україні та оформлення посвідки на тимчасове проживання на строк дії дозволу.
Відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.1995 року № 1074 «Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію» (надалі Правила) іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на підставі дозволу відповідного центру зайнятості на працевлаштування і візи типу ІМ-1, якщо інше не передбачено законодавством та міжнародними договорами України, територіальними органами або підрозділами Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб оформлюється посвідка на тимчасове проживання в порядку, встановленому МВС за погодженням з Адміністрацією Держприкордонслужби.
Відповідно до пункту 11 Правил в'їзд в Україну та виїзд з України для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на підставі дозволу відповідного центру зайнятості на працевлаштування на визначений термін може здійснюватися за паспортним документом з відміткою про наявність дозволу на працевлаштування та посвідки на тимчасове проживання.
Відповідно до п. 5 Правил юридичні і фізичні особи, які приймають іноземців та осіб без громадянства, забезпечують своєчасне роз'яснення їм прав, свобод і обов'язків, передбачених законодавством України, ведуть відповідний облік цих осіб, а також несуть відповідальність за своєчасне оформлення документів на право їх перебування в Україні, пересування по території країни і виїзд з України після закінчення визначеного терміну їх перебування.
Отже, законодавство України вимагає від іноземця та роботодавця, який отримав дозвіл на використання праці такого іноземця, провести реєстрацію паспортного документа останнього в територіальних органах або підрозділах Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб та отримати посвідку на тимчасове проживання іноземця в Україні.
Таким чином, законодавство не передбачає можливості роботи за дозволом служби зайнятості іноземця, який перебуває на території України на підставі реєстрації паспортного документа в пунктах пропуску через державний кордон України посадовою особою Державної прикордонної служби.
Порушення вимог законодавства щодо правильного оформлення перебування іноземця в Україні тягне за собою відповідальність роботодавця та іноземця згідно зі ст.ст. 203, 204 КУпАП (адмінкодекс).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6325
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...