Чому потрібно ставити дурні питання?
Страх здатися дурним - найгірше, що ви можете собі дозволити на кар'єрному шляху. Він заважає розвиватися і рухатися вгору, змушує вас мовчати тоді, коли ви знаходитесь в кроці від геніальної думки, краде ваші надії і можливості. Але головне - він позбавляє вас впевненості в собі.
Work.ua розповідає, як дурні питання допоможуть піднятися вгору по професійним сходам і розширити ваші горизонти.
Дурних питань не буває
Про всяк випадок повторимося - дурних питань не буває. Правда. Якщо ви думаєте, що можете здатися комусь поганим фахівцем через те, що задаєте питання, припиніть так думати негайно!
1. Питання показують вашу зацікавленість у конкретній справі. Їх можна і потрібно ставити на співбесіді, у роботі, у спілкуванні з шефом, колегами і підлеглим.
2. Питання - це головний спосіб отримання інформації. Звичайно, можна дізнатися, що буде, якщо наступити на граблі, на практиці. Але чи не краще запитати це у бувалих?
3. Питання можуть продемонструвати вашу кваліфікацію. Як? Та легко. Чим більше і глибше ви копаєте, тим явно краще розбираєтеся в темі. Повірте, із питань, які задає людина, можна зрозуміти хід його думок і рівень професіоналізму. Навіть якщо питання здаються безглуздими (див. Пункт 1).
Діалог - найкоротший шлях до взаєморозуміння
Можна нескінченно довго думати, чого хотів ваш начальник, ставлячи ту чи іншу задачу, а можна просто запитати його, що конкретно він мав на увазі. Наприклад, вам кажуть, що червоні троянди слід пофарбувати в білий колір. А ви не можете повірити своїм вухам, але слухняно йдете і фарбуєте червоні троянди білою фарбою. «Дурість, дурниця, нісенітниця», - думаєте ви, але продовжуєте фарбувати.
Потім ваш керівник бачить, що ви пофарбували в білий цілий сад червоних троянд і дивується. Адже ви дизайнер, і вас просили пофарбувати троянди на макеті для клієнта, а не в його саду. А ось уточнили б ви відразу, може, і премію б отримали. А так світить тільки догана й глузування колег.
Якщо простіше - завжди уточнюйте, чи правильно ви зрозуміли завдання. Якщо вам дають завдання, відразу перепитаєте: «Чи правильно я зрозумів, що потрібно пофарбувати троянди на макеті? У червоний колір? Чи не в жовтий і не в сірий? ». Такі питання значно заощадять ваш час і скоротять шлях до взаєморозуміння.
Не потрібно боятися щось запитати. Варто боятися залишитися в тіні через власної нерішучості і зайвої скромності.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6325
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...