Переселенці отримують належний соціальний захист, можливості працевлаштуватися
У брифінгу взяли участь від Міністерства охорони здоров’я – Альона Терещенко, заступник Міністра, Міністерства освіти і науки – Павло Полянський, заступник Міністра, Міністерства регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства – Ігор Денисюк, в. о. директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва, Міністерства соціальної політики – Віталій Мущинін, заступник Міністра, Міністерства юстиції – Сергій Бенедесюк, начальник Управління реєстрації.
Як повідомив Віталій Мущинін, в органах системи соціального захисту обліковано 1,195 мільйона осіб, або 776,6 тисяч сімей. Особам, які перебувають на обліках, органи соціального захисту здійснюють оплату на проживання та оренду житла: 442 гривні для працездатних та 884 гривні – для непрацездатних осіб. У березні Урядом прийнято рішення про збільшення розміру допомоги для інвалідів до 946 гривень, поінформував Віталій Мущинін.
У цілому за перший квартал профінансовано допомогу в розмірі 905,3 мільйона гривень, в березні – 315,8 мільйона гривень.
«Після рішення Уряду про збільшення на 2 мільярди 850 мільйонів гривень. фінансування цієї допомоги, відповідними змінами до бюджету передбачено ці кошти і вони на сьогодні надійшли в регіони», – сказав Віталій Мущинін.
Він також поінформував, що планується ухвалення рішення Уряду про продовження порядку надання відповідних допомог внутрішньо переміщеним особам ще на 6 місяців. Для цього громадянам потрібно буде звернутися в органи соцзахисту з відповідними заявами.
Усі громадяни, які переїхали з Донецької та Луганської областей у більш безпечні регіони, отримують належну медичну допомогу. Загалом з цією метою до відповідних органів звернулося 126 тисяч дорослих, з яких понад 80 тисяч поставлено на облік (дітей відповідно – 80 та 52 тисячі).
Спільно з ВООЗ та українським Червоним Хрестом на територіях Луганської та Донецької областей, підконтрольних українській владі, а також Дніпропетровської, Харківської, Запорізької областей працюють мобільні бригади. Вони надають первинну медичну допомогу та доставляють ліки особам, які їх потребують. Також незабаром буде направлена гуманітарна медична допомога на 300 тисяч гривень для мобільних госпіталів. Загалом жителям Луганської та Донецької областей надається необхідна допомога, фінансування на медицину залишене без змін.
Водночас Альона Терещенко наголосила, що МОЗ готове сприяти в працевлаштуванні медичних працівників, які покинули небезпечні регіони. На сьогодні в інших регіонах знайшли роботу понад 1,3 тисяч медиків з числа внутрішньо переміщених осіб.
Чимало дітей із Донецької та Луганської областей навчаються за межами населених пунктів, поінформував заступник Міністра освіти та науки Павло Полянський. Він зазначив, що на контрольованій українською владою території все відбувається у звичному режимі, хоча були проблеми з доставкою підручників.
Найбільший інтерес – щодо випускників, які відповідно незабаром стануть абітурієнтами українських вишів.
«Нагадаю, українська державна влада не визнає початок навчального року взагалі, починаючи з 1 вересня, на територіях, котрі не підконтрольні органам державної влади України», – зазначив Павло Полянський.
Мінрегіон розробив порядок використання в 2015 році коштів державного фонду регіонального розвитку, який передбачається затвердити постановою Уряду, поінформував Ігор Денисюк. Цим Порядком передбачається реалізація житлових програм, у тому числа для сімей загиблих в зоні АТО, за рахунок об‘єктів незавершеного будівництва шляхом проведення фінансування їх добудови.
«Також ми розглядаємо як варіант придбання житла на вторинному ринку», - поінформував Ігор Денисюк. За його словами, на житло для сімей загиблих передбачено фінансував розмірі 300 мільйонів гривень.
Мін‘юст забезпечив переведення відповідних підрозділів, які здійснюють реєстраційні дії, з тимчасово окупованих територій на території, що перебувають під контролем української влади, поінформував Сергій Бенедесюк. Громадяни з тимчасово окупованих територій зможуть оформити акти цивільного стану (реєстрації народження, смерті, питання, пов‘язані з реєстрацією юридичних осіб тощо) фактично в будь-якому територіальному підрозділі.
«Що стосується документів, які виданих на неконтрольованій українською владою території, – ми не можемо визнавати їх», – зазначив Сергій Бенедесюк.
Він повідомив, що на час бойових дій було вжито всіх необхідних заходів для відключення відповідних підрозділів від реєстрів.
«Але з іншого боку ми зробили все можливе, щоб максимально спростити процедуру відповідних реєстраційних дій для громадян України з тимчасово окупованих територій в будь-якому іншому підрозділі Міністерства юстиції на всій території України», – наголосив Сергій Бенедесюк.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6325
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...