Кожна п'ята вакансія в Україні - для IT-фахівців

Тим не менш, у постійному змаганні лідерів профсфер "Продажі" і "Інформаційні технології" в 2014 році першість за кількістю вакансій здобули програмісти і системні адміністратори. Також до ТОП-10 за кількістю вакансій увійшли традиційні проф. сфери: "Маркетинг, реклама, PR", "Адміністративний персонал" і "Банки, інвестиції, лізинг".
Перелік лідерів за кількістю резюме також виглядає традиційно: молоді фахівці (частка їхніх резюме збільшилася з 12% в 2013 році до 22% в 2014), фахівці з продажу, програмісти і системні адміністратори, бухгалтери та фінансисти.
"Якщо говорити про ринок праці в цілому, то глобально не постраждала тільки одна проф. сфера -" Інформаційні технології ", та й то, тільки та її частина, яка займається аутсорсинг-розробками. Вітчизняні розробники, телеком і саппорт все ж, хоч і в менш значній мірі, але змушені були скорочувати як кількість вже працюючих співробітників, так і набір нових", - коментує експерт кадрового порталу HeadHunter Україна Ольга Кухарук.
За її словами, в інших профсферах ситуація аналогічна - ринок реагує на кризу. При цьому знижується не тільки кількість, але і якість вакансій. Так, компанії готові брати на роботу менш кваліфікованих фахівців, або ж об'єднувати декілька вакансій в одну, скорочувати рівень оплати новим фахівцям.
Крім того, збільшилася кількість пропозицій роботи за кордоном (особливо часто такі вакансії зустрічаються для виробничих фахівців). Такі пропозиції були і раніше, але на тлі зниження вітчизняних вакансій стали більш помітними. При цьому кваліфікованих фахівців у виробничій сфері готові прийняти на роботу як країни СНД, так і країни ЄС.
"У цілому ж ринок праці не збирається здаватися і бореться за своє виживання", - резюмує Ольга Кухарук.

www.delo.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад