Кому буде важче знайти роботу восени
Як зазначає старший консультант з рекрутингу Brain Source International Дмитро Шкурко, нестандартна економічна ситуація в країні спричинила за собою кризу на вітчизняному ринку праці. Швидше за все, нинішня осінь навряд чи буде традиційною, оскільки багато компаній вирішили призупинити набір нових співробітників як мінімум до січня 2015 року.
«Скорочення кількості вакансій і робочих місць - це те, що ми можемо відстежити», - підтверджує невтішну тенденцію маркетолог-аналітик кар'єрного порталу rabota.ua Ольга Войцехова.
Посилюється і конкуренція. За словами керівника дослідницького центру міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua) Уляни Маслової, кількість відгуків на одну вакансію з боку потенційних здобувачів за останній час збільшилася майже на третину (порівняно з минулим роком).
«Найсильніше впав попит на аналітиків, співробітників банківської сфери, бізнес-тренерів, рекламістів і піарників та бухгалтерів. Труднощі з працевлаштуванням відчувають юристи, керівники, економісти та бухгалтери, молоді спеціалісти та менеджери у сфері закупівель. Кількість вакансій для кваліфікованого виробничого персоналу скоротилася вже на 10-12%, банківських службовців - на 22-25%, а страхових агентів потрібно удвічі менше, ніж рік тому. Непроста ситуація склалася у важкій промисловості, машинобудуванні та фінансовому секторі.
З робочих спеціальностей роботодавців цікавлять в першу чергу двірники та прибиральники. Також столичним компаніям потрібні різноробочі та робочі різних спеціальностей.
Що стосується кваліфікованих робітників - слюсарів, механіків, столярів, електриків, зварників, - то тут роботодавці вже більш прискіпливі: вони шукають досвідчених фахівців з професійною освітою і досвідом роботи. У той же час досить багато пропозицій для медиків, менеджерів з продажу, домашнього та робочого персоналу.
Розвиток Інтернету сприяє зростанню популярності онлайн-спеціалістів - репетиторів, інтернет-вчителів, психологів.
«Хороший попит на інженерів-технологів, хіміків. Їх потрібно все більше, ринок зростає. У роздрібній торгівлі структура попиту змінюється: консультантів достатньо, зате вузьких фахівців, наприклад водіїв навантажувачів, не вистачає», - каже експерт з підбору персоналу Григорій Писаревський.
Відносну стабільність на тлі загального економічного спаду продовжує зберігати фармацевтичний сектор (в численні аптеки потрібні провізори і фармацевти) і IT-індустрія (аутсорсингові компанії як і раніше відчувають дефіцит програмістів mobile development, Flash, .Net, Java і web-програмістів).
На тлі надлишку робочої сили держсектору не вистачає професійних податківців, а комерційним компаніям - грамотних фахівців із залучення інвестицій, операторів контакт-центрів і фахівців зі стягнення заборгованості (колекторів). Крім того, як зазначає Ольга Войхецова, практично всі аграрні компанії, від великих холдингів до дрібних фермерів, не можуть знайти кваліфіковані кадри, оскільки випускники аграрних вузів просто не хочуть працювати в селах.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...