Заробітчани почали переказувати менше грошей в Україну

У прив'язці до ВВП країни, частка закордонних переказів зменшилася з 4,7% до 4,6%. У НБУ вирахували, що перерахування до України зменшилися одночасно зі скороченням середнього доходу нашого заробітчанина на чужині: з $ 1188 до $ 1094.
Навіть цю зменшену суму люди найактивніше перераховують через міжнародні платіжні системи (Western Union, MoneyGram тощо): загальний обсяг переказів через них за січень-березень скоротився зовсім непомітно - $ 775 млн до $ 774 млн Не дуже сильно зменшилися і обсяги сум, переданих людьми з рук у руки - на 8,2% (до $ 245 млн). Куди помітніше просіли перерахування з одного банківського рахунку на інший - відразу на 15,3% (до $ 642 млн).
"Далеко не всім сьогодні по кишені все ще високі банківські комісії, що сплачуються за переказ грошей. Економлять на всьому, і на цьому в тому числі. Та й довіра до банків зменшилася, оскільки фіксувалися випадки, коли гроші не доходили до адресатів. Якщо говорити про інші причини погіршення статистики, я б ще виділив загальне скорочення доходів населення: воно торкнулося не тільки українців, а й європейців загалом. До того ж у наших співгромадян за кордоном все частіше стали виникати проблеми з працевлаштуванням", - прокоментував ситуацію голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.
Є версія, що загальне скорочення обсягів грошових переказів в Україну викликане зменшенням перерахувань з Росії в східні регіони держави.
До речі, глобально список головних країн-відправників грошових переказів в Україну не змінився. Трійку лідерів в першому кварталі 2014 р. склали Росія ($ 468,1 млн), США ($ 135,7 млн) і Німеччина ($ 86,6 млн).

www.dr.ck.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад