Позитивні та негативні тенденції ринку праці-2014
Тим не менш, експерти покладають великі надії на антикризові кроки уряду і планомірний рух України в ЄС, завдяки чому вектор українського ринку праці починає поступово змінюватися.
Негативні тенденції
Як відзначають аналітики рекрутингового агентства Forsage, українські компанії зазнали серйозних втрат в показниках ефективності через політичну кризу в Криму і на Південному Сході. Локальні підприємства там, а також регіональні офіси компаній переживають період серйозної реструктуризації. На цьому тлі спостерігаються скорочення персоналу, а часом і закриття підприємств. Така ситуація характерна для багатьох організацій як в комерційному, так і державному секторах.
До того ж, дуже швидко зростає рівень міграції. За словами експертів, сьогодні доводиться мати справу вже не просто з трудовою міграцією, а біженцями з нестабільних регіонів. Внутрішні мігранти та переселенці вносять додаткове навантаження на ринок праці центральних і західних регіонів України, що впливає на рівень безробіття. Сьогодні це серйозний виклик для державних служб щодо забезпечення таких людей роботою на місцях.
"Кваліфіковані фахівці та менеджери з України затребувані за кордоном, особливо в країнах Митного Союзу, де вони користуються популярністю через порівняно невисокий рівень фінансових очікувань і при цьому високу кваліфікацію. C одного боку, це досить позитивний тренд, який свідчить про високий професіоналізм і відмінну підготовку наших кадрів. З іншого боку - серйозний сигнал для роботодавців та уряду України: важливо зберегти кадровий капітал країни", - додають в агентстві.
Більшість індустрій переживають період кризи або стагнації. Особливо непроста ситуація у важкій промисловості, машинобудуванні, банківському та фінансовому секторах.
У свою чергу генеральний директор Brain Source International Андрій Кривокоритов додає, що негативні тенденції на ринку праці це дзеркальне відображення стану галузей і секторів економіки.
"Візьмемо, наприклад, ринок продажів нових авто, який останнім часом практично зупинився. Що це означає в розрізі ринку праці? Набагато менш завантажені співробітники автосалонів, стало менше роботи для логістів-перевізників, поменшало замовлень у страхових агентів і співробітників кредитних відділів банків. Найближчим часом відчують зниження навантаження фахівці, які займаються гарантійним обслуговуванням автомобілів. І це тільки верхівка айсберга", - говорить він.
Андрій Кривокоритов підкреслив, що закони бізнесу суворі, якщо ти не генеруєш прибуток, ти не можеш існувати на колишніх умовах. Починаються скорочення, урізання оплати праці, переведення на частину ставки тощо. Все це ми в достатній кількості бачимо зараз, оскільки депресивних секторів економіки зараз чимало.
Позитивні тенденції
"Позитивні тенденції пов'язані швидше з очікуваннями та надіями. Минулі президентські вибори додали бізнесу впевненості в завтрашньому дні, це вже важливий крок вперед. 27 червня, судячи з усього, таки відбудеться підписання договору про асоціацію, а значить, наш ринок стане привабливішим для інвестора, відкриються нові можливості для тих підприємств, які не просто пливли за течією останні роки, а дбали про конкурентоспроможність своєї продукції на світових ринках", - прогнозує експерт.
Відкриття для України ринків країн ЄС дає хороші можливості нашим виробникам для розвитку та нарощування потужностей. "У першу чергу мова йде про виробників товарів народного споживання, продуктів харчування та українських аграріїв. У цих секторах очікується збільшення внутрішніх і зовнішніх інвестицій, розвиток нових проектів, інновації, модернізація виробничих активів під стандарти європейських ринків. Що, в свою чергу, спричинить створення нових робочих місць і хороші можливості для професійної реалізації українських фахівців", - вважають аналітики Forsage.
Крім того, додають фахівці, фармацевтичний сектор, сфера послуг, IT індустрія продовжують зберігати відносну стабільність на тлі загальної економічної кризи. Безумовно, що зниження рівня платоспроможності населення позначилося на обсягах даних ринків і рівні продажів компаній, проте ситуація в цілому тут не критична.
"Стабільність зберігатимуть ті галузі, які орієнтовані на світові, а не внутрішні ринки. Насамперед це IT-сектор, експортоорієнтовані сировинні та виробничі підприємства, агросектор", - розповідає Андрій Кривокоритов.
Зміна політичних еліт відкриває можливості топ-менеджерам комерційного сектора реалізувати свої знання та досвід у державному управлінні. Кар'єра держслужбовця може отримати новий зміст і цінність в умовах побудови нового державного апарату.
"Крім того, міжнародні фінансові інституції прогнозують нам відновлення, починаючи з 2015 року (звичайно за умови стабілізації ситуації на сході країни), і далі невелике, проте стійке зростання. Все це дає надію на відновлення, зростання, створення нових підприємств і робочих місць, нарешті нормальний розвиток середнього і малого бізнесу. Так що в позитивних тенденціях зараз в основному оптимізм, який незважаючи ні на що, все ще зберігає український бізнес", - говорить Андрій Кривокоритов.
Водночас директор агентства Forsage Олена Грищук додала, що Президент України Петро Порошенко у своїй інавгураційній промові відзначив важливість людського капіталу: "Найцінніше - не гроші, не заводи і підприємства, а "людський капітал", який має Україна". Саме розвиток інтелекту, інноваційних технологій, кадрового потенціалу можуть реалізувати можливості для "економічного дива" України.
"Тому створення нових і привабливих робочих місць, підтримка роботодавців з боку держави стають сьогодні актуальними як ніколи. Незважаючи на складну історію, Україна має дуже хороший кадровий резерв зараз. Завдання - його не втратити", - резюмує вона.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6326
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20750 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...