Вчені про роботу: чим менше - тим краще

Газета «Відомості» посилається на низку досліджень в Каліфорнійському університеті і в Берлінському університеті імені Гумбольдта, які підтверджують, що якщо робити менше справ, не відволікаючись, то можна стати більш ефективним у всіх областях. Дослідники зазначають, що відволікаючись, люди відчувають стрес, при цьому збивається не тільки ритм роботи, змінюється також стан душі та розуму.
Видання наводить у приклад менеджерів, які слідують принципу «виконуй більше роботи, працюючи менше». Кайл Макдауелл, віце-президент UnitedHealth Group, в підлеглих, насамперед, цінує ступінь захопленості роботою. На його думку, це важливіше професійних навичок, оскільки захоплені співробітники легше йдуть на ризик і здатні на багато що. Тому Макдауелл спокійно делегує найскладнішу роботу підлеглим-ентузіастам.
Засновник п'яти технологічних компаній - Джефф Звеллінг працює тільки по вісім годин на день. Такий режим для власника стартап-проектів - велика рідкість. Звеллінг вважає себе успішним, тому що він не перевантажує себе роботою.
Таких же поглядів дотримується і Донна Флайнн, директор підрозділу досліджень Steelcase, компанії, що займається виробництвом офісних меблів: «Є багато переваг у тому, що можна відволіктися від проблеми, над якою зараз працюєш. Таким чином у процес включається підсвідомість». Донна Флайн працює в домашньому офісі, який знаходиться на величезному ранчо в штаті Колорадо, у той час як основний офіс компанії розташований в Мічігані.
Співробітники Steelcase розкидані по всьому світу, тим не менш, у них не прийнято щодня влаштовувати відеоконференції. Кожен працює в своєму особистому темпі. Бачать один одного особисто вони лише два тижні на рік. Флайнн вважає, що без щоденного спілкування працюється ефективніше - люди вільніше в думках, і крім того, можуть краще облаштувати свою особисту робочу атмосферу.

www.vedomosti.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад