Кожен п'ятий українець працював за кордоном

Незважаючи на те, що про переїзд за кордон замислюються 93% офісних працівників, досвід переїзду в іншу країну є лише у п'ятій частині офісних співробітників. У країни СНД їздили працювати 4%, до країн Європи - 8%, в США або Канаду - 3%, до Азії - 2%, в інші країни світу - 3%. Чим досвідченіший співробітник, тим більше у нього досвід закордонних переїздів. Так, серед тих, кому до 25 років, досвід еміграції є тільки у 10% респондентів, серед людей 25-35 років пробували працювати закордоном 19%, серед тих, кому більше 35, такий показник вже 33%.
Найбільш мобільні - співробітники готельно-ресторанної та будівельної галузей, а також ТОП-менеджери. Менше, ніж інші, переїжджають банківські працівники і маркетологи.
Однак, незважаючи на відносно високу мобільність, часто переїжджати офісні співробітники не люблять. Як правило, мова йде про один (57%) або два-три (33%) переїздах. Тих, хто переїжджає часто, дуже не багато - 10%. Серед жінок більше тих, хто переїхав лише один раз (68% жінок і 50% чоловіків), а от серед чоловіків більше любителів частої зміни обстановки. Наприклад, тих, хто переїжджав більше трьох разів, - 6% жінок і 13% чоловіків. Високі показники мобільності у людей старше 46 років, як правило, на керівних посадах. Серед профсфер лідерство за кількістю переїздів закріпилося за готельно-ресторанною галуззю, будівельним бізнесом і агросферою.
Прийняти рішення про переїзд просто: хтось погодився майже відразу (49%), комусь знадобилося небагато часу (39%) і тільки 12% довго думали та ретельно зважували всі аргументи "за" і "проти".
Найпопулярніші мотиви переїзду - економічні. Так, четверта частина тих, хто змінював місце проживання (26%), зробили це тому, що в іншому місті або регіоні була можливість заробляти значно більше. Ще чверть (21%) переїхали від безвиході - в місті чи країні проживання вони не змогли знайти гідну роботу. На третьому місці - бажання професійно розвиватися і наявність цікавих пропозицій від закордонних роботодавців.
На думку респондентів, найскладніше при зміні місця проживання те, що друзі та близькі далеко (28%); також непросто адаптуватися до роботи, паралельно звикаючи до нових умов життя (17%); багато хто нарікав на складності влаштування побуту "з нуля" (17%). Особливих труднощів в опитаних не викликали мовні чи культурні відмінності, необхідність налагоджувати нові відносини або необхідність звикати до нового міста.
Незважаючи на всі труднощі зміни місця проживання, переважна більшість респондентів (68%) задоволені тим, що зважилися на такий крок. Ще чверть опитаних хоч і не шкодує про прийняте рішення, але особливих змін в житті не помітили. І тільки 4% в подальшому не задоволені прийнятим рішенням, а 6% ще не можуть визначитися зі своїми оцінками.
Відмовилися від роботи в іншому місті тільки 30% респондентів. Найпопулярніші причини відмови: неприваблива пропозиція (39%), особисті або сімейні обставини (34%). Значно рідше відмовляють потенційному роботодавцю, оскільки подобається поточна робота (19%), або навпаки дуже не подобається можлива компанія (12%) або регіон переїзду (14%).
Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного в лютому 2014 року. В опитуванні брали участь 11 406 респондентів з різних регіонів України.

www.hh.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад