Експерти визначили, яким фахівцям буде легше втриматися на плаву в кризовий період
Відбувається це як у рамках злиття-поглинання і зміни власників, так і через панічні дії компанії. Про те, яким фахівцям буде легше втриматися на плаву, дізнавався UBR.ua.
На нинішньому етапі ринок праці перебуває в стані очікування, але багато компаній вже звільняють працівників.
"Скорочення йдуть як в рамках злиття-поглинання і зміни власників, в процесі оптимізації діяльності, так і в результаті непродуманих панічних дій керівництва, на жаль. Найчастіше проводять реорганізації роздрібних регіональних мереж - якщо банки "чистять" ряди, скорочуючи неприбуткові підрозділи, то роздрібні мережі "переміщають" магазини і навіть розширюють свою присутність в рамках стратегії регіонального розвитку. Якщо скорочуються регіональні підрозділи, відповідно звільняються співробітники головного офісу, які їх обслуговують - кадрова арифметика проста ", - розповідає контент-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна.
Проте, генеральний директор рекрутингової компанії EDELWEISS Management Consulting GmbH Лілія Терещенко підкреслила, що в даний час спостерігається ситуація поки ще локальної політико-економічної кризи і немає причин скорочувати персонал або закривати офіси.
"Насправді, оптимізм превалює над негативними очікуваннями. І це підтверджується індексами світових фондових ринків, а також бажанням ЄС і США в рамках програм допомоги стабілізувати та трансформувати українську економіку в сучасну європейську модель розвитку", - зазначає вона.
У ціні універсальні фахівці та молодь
Що ж стосується фахівців, то в кризові періоди простіше утриматися на плаву молодим працівникам. Вони швидко адаптуються до нових умов, їм простіше змінити сферу діяльності та посаду.
"Останні кілька років найбільш популярні вакансії, та й резюме - продавець-консультант, торговий представник, ІТ-фахівець тощо. Тому якщо молодий фахівець не "гидує" роботою, наприклад, в продажах - він буде більш затребуваний, ніж молодий юрист або маркетолог", - розповідає Тетяна Пашкіна.
Високооплачуваним фахівцям можна втриматися, якщо вони - "золотий запас" своєї компанії, вважає експерт.
"Краще, знову-таки більш універсальним фахівцям. Наприклад, кваліфікованим продавцям або управлінцям у сфері продажів. Для інших питання утримання перетворюється на лотерею - чи будуть вони затребувані. Наприклад, у кризу автодилерам довелося з болем у серці скорочувати висококваліфікованих логістів та інших фахівців , бо роботи для них просто не було", - пояснює контент-експерт.
Також вона додала, що зараз актуальною стає ситуація з підробітками - від "таксування" на власному авто до фотовідділу, виробництва всяких штучок в стилі "хенд-мейд" тощо.
За даними дослідження кадрового порталу rabota.ua, 26% учасників опитування мають підробіток. І ще 58% ним активно цікавляться. Для переважаючої чисельності респондентів (67%) джерелом додаткового доходу є підробіток у вільний час. Так що якщо буде можливість знайти роботу в іншій сфері діяльності - "запасний аеродром" - не потрібно нею нехтувати.
З літа почне стабілізуватися економічна ситуація
Проте, Лілія Терещенко вважає, що період очікування закінчується в найближчі місяці, з літа почне стабілізуватися економічна ситуація таі з'явиться стратегія економічного розвитку країни. Зараз непростий час для всього бізнесу, проте підстав скорочувати персонал немає і не буде.
"Потрібно пережити ці кілька місяців і продовжувати активно працювати над своїми проектами. Єдині, хто може або вже потрапили "під роздачу" - великі фінансово-промислові групи, що належать олігархам. Вони понабирали топів з хорошою репутацією на ринку, перекупивши їх за великі гроші і тепер залишивши їх без роботи", - підкреслила вона.
Також, додала експерт, слід потурбуватися співробітникам російських компаній в Україні, насамперед - банків, топ-менеджмент яких активно підтримує пропутінську позицію і може прийняти спонтанне рішення про закриття українського офісу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6325
5229
234
8
241
9
421
91
235
7
Робота в Володарськ-Волинському
247
7
241
7
402
80
268
20
227
5
230
6
268
31
226
5
342
58
246
17
230
6
236
5
248
11
231
10
226
5
225
5
240
5
232
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Житомирі складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.zt.ua
- 8320 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...