Найбільш значимі події на українському ринку праці в 2013 році

В планах на 2014 рік збільшення чисельності співробітників і підвищення окладів. Про найбільш значні зміни на ринку праці у 2013 році розповіли експерти компанії EY в Україні.
"Незважаючи на економічну та політичну нестабільність в країні, в 2013 році ринок праці України залишався досить жвавим і активним: компанії продовжували підвищувати заробітні плати, набирати персонал, переглядати компенсаційні пакети та інвестувати в навчання і розвиток співробітників", - розповіла старший менеджер групи Human Capital компанії EY в Україні Алена Бойченко.
Так, згідно з даними загальногалузевого Огляду заробітних плат і компенсацій - 2013, підготовленого експертами групи Human Capital компанії EY, спостерігалися такі основні тенденції в 2013 році:
- Фактичне зростання заробітних плат по медіані склало 9%, що практично відповідає планам компаній, озвученим у минулому році (компанії планували підвищити заробітні плати на 10%). Підвищення заробітних плат хоча б для однієї категорії персоналу провели 74% компаній учасниць Огляду, і майже половина (47%) учасників вже запланували зміни заробітних плат на наступний рік.
- Загальний річний показник плинності кадрів у 2013 році склав у середньому 17%, що, в основному, викликано звільненнями за власним бажанням.
- Компанії вже озвучили плани щодо своєї кадрової політики на 2014 рік: так, 31% компаній планує збільшити чисельність співробітників (в середньому на 8-10%), і лише 6% компаній планують скорочення (в середньому на 5-8%)

Крім того, додала менеджер групи Human Capital компанії EY в Україні Оксана Лапій, законодавча база, яка так чи інакше має вплив на ринок праці, в 2013 році зазнала деяких змін:
- 1 січня 2013 р. набув чинності Закон України "Про зайнятість населення", який комплексно адресує цілу низку питань, в тому числі пов'язаних з квотами на працевлаштування незахищених категорій населення, пільгами щодо сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), звітністю роботодавців і контролем вакансій, статусом рекрутингових агентств і аутстаффінгу, обмеженнями в підборі персоналу; стажуванням та інше.
- 30 травня 2013 р. набув чинності Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно з яким при виконанні певних умов роботодавець отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі нарахованого ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він був сплачений.
- 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо призначення та індексації пенсії", згідно з яким період перебування у відпустці по вагітності та пологах включається до страхового стажу при нарахуванні пенсії співробітникам, які перебувають в даному відпустці. Крім того, допомога по вагітності та пологах є об'єктом для нарахування та утримання ЄСВ.
- 5 липня 2013 р. набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 437 від 27 травня 2013 року, яким затверджено новий Порядок видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства. Даний Порядок в деякій мірі спростив процедуру видачі дозволів на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства. Зокрема, кількість документів, які надає роботодавець, скоротилася з 14-15 до 7.
- 25 вересня 2013 р. набула чинності постанова Правління Національного Банку України "Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточний рахунок фізичної особи в межах України". Відповідно до Постанови, надходження грошових коштів в іноземній валюті на рахунки фізичних осіб (резидентів або нерезидентів) в межах України здійснюється виключно шляхом переведення з іншого власного рахунку фізичної особи, відкритого в Україні або шляхом внесення готівкових коштів на рахунок власником рахунку. Відповідно, роботодавці тепер не можуть виплачувати заробітну плату іноземним співробітникам в іноземній валюті на їхні особисті рахунки в українських банках.
- 14 грудня 2013 р. вступив в силу Закон України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", основним нововведенням якого є те, що період відпустки по догляду за дитиною до трьох років включається до страхового стажу як період, за який сплачуються страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
- 19 грудня 2013 р. набула чинності Постанова № 884 Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в'їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України та виїзду за її межі і визначення розміру такого забезпечення ". Основним нововведенням Постанови є встановлення розміру і механізму визначення достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в'їзду в Україну, їх перебування на території України, транзитного проїзду через територію України та виїзду за її межі.

ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад