Експерти назвали рівень зарплат банківських працівників в Україні

Звична ситуація в банку, коли начальниця департаменту їздить на новому Lexus і носить виключно одяг відомого будинку моди Versace. А в цей же час операціоніста їде на роботу в метро, а одяг купує на ринку.
«Рівень зарплати банківських співробітників залежить від їхнього досвіду, займаної посади, рівня відповідальності, переліку обов'язків, мотиваційної політики, прийнятої в банку, і категорії банку», - розповідає Павло Гололобов, рекрутер агентства Finance Personnel.
Зарплата банківського співробітника найнижчого рангу, рядового касира або операціоніста, становить 1,5-3 тис. грн./міс. Ця цифра приблизно однакова у всіх банках. Відрізняється зарплата тільки по регіонах. У мегаполісах співробітники отримують більше до 3 тис. грн./міс., на периферії близько 1,2-1,5 тис. грн./міс.
Так, згідно з даними, одного з спеціалізованих сайтів з пошуку роботу, Банк Надра шукає касира в Севастополі на 2 тис. грн./міс., Брокбізнесбанк такому ж співробітнику в Житомирі готовий платити 2,5 тис. грн./міс. А ось у Донецьку касир ПриватБанку отримає 3,5-4 тис. грн./міс.
Більше заробляють менеджери з обслуговування клієнтів. Їхня ставка 2 тис.-4 тис. грн./міс. Але є ще додаткові бонуси або надбавки за виконання плану. Тому співробітники, які обслуговують клієнтів у залах, отримують в середньому близько 3,5-7 тис. грн./міс. в залежності від регіону.
Ставка менеджера з обслуговування клієнтів Краснограді (Харківська обл.) складає 2 тис. грн. Райффайзен Банк Аваль буде платити менеджеру в Криму від 3,5 тис. грн./міс. Робота фінансового консультанта ПриватБанку в Києві оплачується на рівні 6 тис. грн./міс.
Зарплата начальника відділення стартує від 4 тис.-5 тис. грн./міс. в регіонах і від 6-7 тис. грн./міс. у містах-мільйонниках. Акцент Банк начальнику відділення в м. Ромни (Сумська обл.) готовий платити 3,5 тис. грн. Зарплата такого ж співробітника Райффайзен Банку Аваль у Кременчуці (Полтавська обл.) складе 4,5 грн., а в Чутове (Полтавська обл.) - вже 4 тис./Грн. Керівник відділення ПриватБанку в Одесі буде отримувати 6000 грн./міс., а в Києві 8000 тис./грн.
Фахівці середньої ланки в головному офісі заробляють на рівні начальників відділень, в середньому 6-10 тис. грн./міс. При цьому з'ясувати, яку зарплату платять співробітникам головного офісу, досить складно. Фінустанови, публікуючи списки вакансій на спеціалізованих сайтах, не вказують зарплату для таких співробітників. Самі ж наймані працівники вкрай рідко озвучують рівень свого доходу.
Оскільки головні офіси банків знаходяться зазвичай у великих містах, зарплата у співробітників в залежності від регіону майже не відрізняється. Як вдалося з'ясувати banki.ua, фахівці середньої ланки отримують 7-15 тис. грн./міс. Зарплата заступника начальників департаментів становить 8-20 тис. грн./міс.
Зарплата співробітників, які працюють начальниками напрямків, заступниками голови і вище - таємниця за сімома печатками. За даними агентств з підбору персоналу, керівник вищої ланки отримує в банку від 30 до 100 тис. грн./міс. Удвічі більшим є дохід керуючого банком.
«В залежності від категорії банку голова правління заробляє ставку від 50 тис. грн. до 1 млн. грн. Також главі правління сплачується відсоток за досягнуті фінансові результати», - зазначає Павло Гололобов.
Колосальний розрив між заробітною платою банківського клерка та керівника пояснюється в першу чергу різним ступенем відповідальності. Адже чим вища кваліфікація працівника і чим вищу посаду він займає, тим вагомішою його відповідальність за прийняті рішення.
Втім, така картина спостерігається не тільки в Україні. Розрив між зарплатами співробітників нижчої та вищої ланки відрізняється в рази і в Європі, і в США.

ukrnews24.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад