Українці самі винні, що бідні

Тільки 3% співвітчизників вважають, що багатими стають ті, у кого краща освіта, більше навичок і умінь. І майже 80% українців переконані, що розбагатіти можна лише за рахунок зв'язків, хороших стосунків з владою і, звісно ж, за допомогою корупційних схем.
Спершу визначимося з термінами. У нас дійсно є надбагаті люди, які використали зв'язки з владою, щоб отримати колишні радянські заводи-пароплави. Але якщо відверто, таких можна перерахувати на пальцях. У сотні українського «Forbes» 10 мільярдерів, та зараз не про них.
За роки незалежності з'явилися тисячі людей, що стали багатими завдяки праці та завзятості. Ті, хто створили з нуля свій бізнес, живуть ним самі та дають роботу іншим, займаються улюбленою справою і не клянуть долю за несправедливість.
За спостереженнями журналістів, успішні підприємці мають такі риси.
Апетит до ризику. У бізнесменів притуплений інстинкт самозбереження. Ті, хто починав свою справу у 90-х – на порожньому, як люблять казати зараз, ринку – ризикував не просто грошима. Підприємництво тоді було справді небезпечним для життя заняттям – отримати кулю в лоб було легше легшого.
Здатність горіти ідеєю, вести за собою, надихати. Це такий внутрішній вогонь, потік енергії, який заряджає не лише володаря, але й оточення.
Комунікабельність. Бізнес – це люди і взаємини між ними. Так, це в деякому розумінні зв'язки. Але ми ж не народжуємося зі зв'язками. Підприємці уміють спілкуватися, викликати прихильність до себе людей, продавати себе або свої товари і послуги.
Трудоголізм. Підприємці багато працюють. Дуже багато. Бізнесмен, який цілий рік сидить на пляжі, – не бізнесмен, а дауншифтер. Успішний підприємець оре, як віл, без вихідних, і думає про свою справу 24 години на добу. Хочете власний бізнес, щоб мати багато грошей і бити байдики? Ви розчаруєтеся – так не буває. В успішний проект треба вкласти багато – і не лише грошей, а часу, душевних сил і здоров'я.
Особиста відповідальність. У своїх невдачах підприємці рідко звинувачують обставини. На запитання про те, що заважає розвитку їхнього бізнесу, більшість підприємців відповідають – нічого, окрім власної ліні та недостатньої завзятості! Спробуйте запитати у не-підприємця, що йому заважає почати власну справу. Він вигадає з десяток переконливих відмовок.
Отже наше суспільство незаслужено не любить підприємців. Треба знайти сили зізнатися, що причина бідності – в нас самих.

forbes.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад